Ostudná tiskovka, Babiš má nové noty, říká Miroslava Němcová. A premiérovi posílá důrazný vzkaz

19. dubna 2021 ∙ 20:22
Kristián Vích
Foto: Facebook Miroslavy Němcové

Na pondělní tiskové konferenci ke kauze Vrbětice vystoupil premiér Andrej Babiš s prohlášením, že nešlo o akt státního terorismu ze strany Ruska. Prý to byl jen útok na cizí zboží. To ale pořádně zvedlo ze židle senátorku za ODS Miroslavu Němcovou.

„Ruské tajné služby, tedy i GRU, spadají přímo pod ruského prezidenta Putina. Ten velí. GRU je vojenská tajná zpravodajská služba. Jestliže dal Putin rozkaz vyslání ruských vojenských agentů na naše území, vyslal sem ozbrojené vojáky,“ říká Miroslava Němcová v prohlášení, které zveřejnila na svém Facebooku s nadpisem „Ostudná tiskovka, Babiš má nové noty“.

A dále vysvětluje, proč Andrej Babiš podle ní nemluví pravdu. „Hlava státu, která vysílá své vojáky na suverénní území jiného státu, páchá státem organizovaný nepřátelský akt. Jsou-li cílem sklady munice a zbraní, na místě mrtví čeští občané a napáchané nedozírné škody, je to státem organizovaný terorismus,“ tvrdí Němcová s tím, že Andrej Babiš prý zkrátka lže.

„Kdyby to byl pouze útok na zboží, těžko by sáhl k tak razantní odpovědi, jako je vyhoštění osmnácti ruských agentů a diplomatů! V sobotu o útoku na zboží nemluvil. V pondělí už má noty odjinud a zájmy ČR nehájí. Opět nás šíbruje do pozice ruské gubernie,“ zlobí se občanská demokratka Němcová.

A na závěr svého prohlášení premiérovi země posílá razantní vzkaz: „Nezlomíte nás, nezadupete nás, neulžete nás, nekoupíte si nás! Jestli si myslíte, že přistoupíme na Vaše ubohé slabošské lži o přítomnosti jakýchsi zmatených neschopů, zelených mužíků, kteří k nám zabloudili, když hledali nějaké bulharské zboží, tak se sakra pletete! To si povídejte v Lánech nebo kde jste se během své agentské éry pohyboval! Mně a spoustě dalších lidí to ale neříkejte!“

X Zavřít