Palmovecký kopec se promění. Praha 8 už má konkrétní návrhy

19. září 2018 ∙ 21:50
Kristián Vích
Možná budoucí podoba palmoveckého kopce.
Možná budoucí podoba palmoveckého kopce.Foto: MČ Praha 8

Praha 8 plánuje proměnu lokality palmoveckého kopce, známé také jako U Libeňského plynojemu. Oblast by se v budoucnu měla stát plnohodnotnou součástí Libně.

„V nedávné době proběhla částečná revitalizace palmoveckého kopce. Lokalita je ale mnohem rozlehlejší a zaslouží si další zásahy. Proto jsme si nechali vypracovat koncepční studii,“ říká Petr Vilgus místostarosta MČ Praha 8. Dokument s názvem „Palmovecký kopec: urbanistická vize lokality“ dodala společnost UNIT architekti.

„Studie nabízí analýzu současného stavu a několik variant dalšího rozvoje. Z této lokality se tak může stát hojně navštěvované místo s nezaměnitelným výhledem, sportovním zázemím a místem pro odpočinek třeba se šálkem dobré kávy,“ dodává Vilgus. Studie byla v září letošního roku schválena Radou MČ Praha 8.

Radnici nyní čeká vyjednávání s majiteli pozemků, jimiž jsou z velké části Výzkumný a zkušební letecký ústav pro aerodynamické testování, České dráhy a Dopravní podnik hl. města Prahy.

Kdysi holý palmovecký kopec, na kterém se tyčila impozantní koule plynojemu, je dnes rozdělen mezi několik areálů. Území kopce není prostupné ani celistvě řešené. Důsledkem toho se do míst stahují nežádoucí sociální problémy.

Návrší kopce je podobné Vítkovu a Parukářce. Vedení Prahy 8 věří, že se zde v budoucnu podaří vybudovat místo příjemného odpočinku.

X Zavřít