Podrazák v čele vlády? Andreji Babiši, zamyslete se nad sebou, hřímá Pekarová Adamová

20. března 2021 ∙ 18:00
Kristián Vích
Foto: Facebook Markéty Pekarové Adamové

Poměrně ostře se do premiéra Andreje Babiše pustila předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Na Twitteru ho označila za podrazáka. A přidali se i další diskutující.

Čím si premiér vysloužil tak ostrá slova tentokrát? Jde o výměnu na postu ministra zdravotnictví. Diskutuje se o ní už několik týdnů, ale Babiš stále dokola tvrdil, že to není na pořadu dne.

Jenomže včera zveřejnil server Reflex.cz rozhovor s hlavním epidemiologem IKEMU Petrem Smejkalem. Ten řekl, dostal nabídku na židli Jana Blatného, ale odmítl ji.

„Ne, že by to bylo něco překvapivého, ale Andrej Babiš říkal, že výměna ministra zdravotnictví není na stole, zatímco pan Smejkal potvrdil, že nabídku obdržel,“ poznamenala na Twitteru předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

A dodala slova, která si by Andrej Babiš nejspíš za rámeček nedal, kdyby si ovšem svůj Twitter skutečně spravoval sám: „Pane Andreji Babiši, máte další lež na kontě. Zamyslete se, jestli je pro fungování vlády dobré, když je premiér podrazák.“

Poměrně ostrá vřava slov se pak vyrojila i v diskuzi. Na slova Pekarové Adamové zareagoval třeba bývalý poslanec a dnes komentátor politického dění Miroslav Kalousek: „To má promyšlené. Je přesvědčen, že ANO.“

„Jenom lhář? Kdy mu prokážete, že je i zloděj? Kdy?“ ptá se další uživatel sítě Twitter. A jiný dodává: „Obávám se, že vysvětlujete poctivost vekslákovi. A to je jak jít zametat sníh hráběma.“

[related-post id=“40353″]

Někteří se pak připojili s kritikou samotných opozičních politiků: „Paní Markéto, se vší úctou… Kdyby jste s tím už ve sněmovně konečně něco udělali… Ne jen vy, ale celá řada poslanců se chodí vybrečet na Twitter, ale že byste ho už vykopli, to ne… A vím, že to není tak snadné, ale to s ním v čele vlády už vůbec ne…“ napsal účet Bzzuuumm.

X Zavřít