Pokochejte se jedinečným výhledem na večerní Prahu ze střechy muzea

18. června 2020 ∙ 14:11
PražskýDEN.cz
Foto: Národní zemědělské muzeum

Vychutnat si unikátní pohled na večerní Prahu můžete od června až do konce září každý čtvrtek na střeše Národního zemědělského muzea na Letné.

Z Petřína dohlédnete na Pražský hrad, z Pražského hradu zase na Petřín. Ze střechy Národního zemědělského muzea na Letné je ale vidět obojí. A k tomu Vítkov i vyústění dvou železničních tunelů, Žižkovský vysílač, mrakodrapy na Pankráci nebo fotbalový stadion Sparty.

Střešní zahrada pražského Národního zemědělského muzea navíc představuje zcela unikátní koncept. Najdete tu políčko s mnoha zemědělskými plodinami, včelí úly, panelové výstavky a trávník k posezení nebo na piknik. Deku, piknikový koš a nádobí je možné si zapůjčit na recepci muzea.

Na střešním políčku se pěstuje pohanka, pros, mák, len či konopí. K vidění jsou také různé druhy obilnin jako pšenice, dvouzrnka, oves či ječmen. Plodiny jsou obměňovány podle ročního období, takže políčko se proměňuje v čase.

Večerní vyhlídka je otevřená každý čtvrtek od 17:30 do 21:30. Dospělí zaplatí za večerní vstup do střešní expozice 50 Kč, děti a mládež do 18 let a senioři nad 70 let mají vstup zdarma.

X Zavřít