Praha 4 má nový azylový dům s dvanácti bytovými jednotkami

18. srpna 2020 ∙ 09:58
PražskýDEN.cz
Foto: Unsplash.com

Nový azylový dům byl otevřen v Horáčkově ulici na Praze 4. Sloužit bude k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi.

Dům s dvanácti bytovými jednotkami vybudovala MČ Praha 4. Provozovatelem je Centrum sociálních služeb Praha, příspěvková organizace hlavního města.

„Chceme zajistit bezpečné zázemí pro rodiny s dětmi, které se dostaly do nepříznivé sociální situaci, a tak zachovat a posílit základní funkce takto ohrožených rodin,“ uvedla radní Iva Kotvová.

Azylový dům poskytuje kromě ubytování také odbornou pomoc při řešení nejzávažnějších překážek na cestě k samostatnému a plnohodnotnému životu ve společnosti.

Každá ubytovací jednotka je jednopokojová a její součástí je kuchyňka a koupelna s toaletami. Společné zázemí azylového domu tvoří recepce, čajová kuchyňka, dvě společné kuchyně, dvě jídelny a dvě společenské místnosti, které slouží k vytváření sociálních a pracovních návyků klientů.

Stavební úpravy nevyužívaného objektu a vybavení azylového domu vyšly Prahu 4 na zhruba 50 milionů korun. Část nákladů však pokryjí dotace.

X Zavřít