Praha obnovuje preventivní opatření v MHD. Dveře se otevřou automaticky

10. září 2020 ∙ 11:59
Kristián Vích
Foto: Unsplash

Dopravní podnik hl. m. Prahy znovu zavádí preventivních opatření, která v důsledku pandemie covid-19 platila letos na jaře.

Od dnešního dopoledne tramvaje v pražské MHD centrálně otevírají všechny dveře na všech zastávkách a linkách. Současně s tím se ruší zastávky na znamení. Pro výstup či nástup cestující nemusí mačkat znamení řidiči pro zastavení či tlačítko pro otevření dveří.

Také autobusy na městských linkách pražské MHD budou od zahájení provozu v pátek 11. září centrálně otevírat všechny dveře při každém zastavení v zastávce. Z důvodu dodržení aktuálně platných jízdních řádů a povinných bezpečnostních přestávek řidičů nicméně zůstávají v platnosti zastávky na znamení.

Od pátku 11. září pak budou také u všech městských autobusů a tramvají (kromě nejmodernějších typů 14T a 15T) trvale uzavřeny přední dveře pro nástup a výstup cestujících.

Povinné roušky a ozonizace vozů

Nadále platí povinnost cestujících nosit ochranu dýchacích cest, tj. mít ve všech prostorech pražské MHD zakrytý nos i ústa rouškou, ústenkou, respirátorem, šátkem či jinou tkaninou, které může pomoci bránit šíření kapének během dýchání či mluvení a chránit tak ostatní cestující i řidiče či ostatní pracovníky MHD.

Nařízení o nošení roušek platí také ve vestibulech metra, v prostorech lanovky na Petřín či lanové dráhy v pražské zoologické zahradě. Ochranu úst je nutné mít nasazenou ještě před nástupem do vozidla v případě povrchové dopravy, resp. před vstupem do vestibulu metra.

Úklidy a ozonizace vozů MHD pokračuje beze změny ve stejném režimu jako během nouzového stavu, tj. na denní bázi a za použití zvýšené koncentrace čistících a dezinfekčních prostředků.

X Zavřít