Praha očekává více turistů z Asie. Korean Air obnoví přímou linku do Soulu

22. ledna 2023 ∙ 18:41
Kristián Vích
Foto: Pixabay

Navštívit hlavní město Jižní Koreje bude pro Pražany již brzy výrazně pohodlnější. Po třech letech dojde k obnovení pravidelné přímé letecké linky z Letiště Václava Havla do Soulu od společnosti Korean Air.

Téměř desetimiliónová asijská metropole má co nabídnout. Nejen starodávné památky, ale i moderní architektura, zajímavé výhledy z mrakodrapů, bohatá kultura nebo skvělé jídlo fungují jako lákadla pro turisty z celého světa. Obdivovat krásy Prahy ale teď budou ve větší míře i bonitní turisté z Asie.

V dobách před pandemií byla přímá letecká linka Praha–Soul úspěšná. V roce 2019 ji v obou směrech využilo přes 190 tisíc cestujících. Když však přišel v březnu 2020 covid-19, létat se přestalo. Hlavní české město tím zároveň přišlo o spoustu asijských turistů.

„Zatímco v roce 2019 jsme zaznamenali 387 tisíc příjezdů hostů z Korejské republiky, o rok později kvůli pandemii covidu-19 přijelo pouze 42 tisíc Korejců a v roce 2021 dokonce jen osm tisíc. Turisté z Asie jsou pro český cestovní ruch klíčoví z důvodů vysoké bonity. Průměrná denní útrata se pohybuje kolem 4 000 korun,“ sdělil ředitel agentury Czechtourism Jan Herget.

Staronová linka odstartuje provoz 27. března. Zpočátku se počítá s třemi lety týdně, každé pondělí, středu a pátek. Pokud se v letním období zvýší poptávka, dopravce je připraven počet letů navýšit na čtyři. Pro účel bude nasazen stroj Boeing 777-300ER s 291 sedadly.

Jihokorejský Soul bývá označován za jedno z nejvyspělejších měst světa. Návštěvníkům ovšem nabízí i spoustu historických památek. Mimo jiné třeba pět královských paláců Joseonské dynastie nebo čtyři historické brány, z nichž nejznámější je jižní brána Namdaemum poblíž stejnojmenné tržnice. Zajímavé samy o sobě jsou také historické hradby města.

Zdroj: Tisková zpráva Letiště Praha

X Zavřít