Praha spustila informační web o očkování proti covid-19

27. ledna 2021 ∙ 07:02
PražskýDEN.cz
Foto: Pixabay

Hlavní město spustilo informační portál ockovani.praha.eu. Návštěvníci na něm naleznou odpovědi na zásadní otázky ohledně očkování proti covid-19. Dalším cílem webu bude vyvracet zavádějící a nepravdivé informace, které se šíří po sociálních sítích.

„Cítíme potřebu nabídnout lidem přehledně a na jednom místě všechny potřebné informace ohledně očkování. Vláda totiž zaspala nejen se zajištěním vakcín pro nejrizikovější skupiny, ale i se šířením povědomí o samotném očkování. Aby se lidé mohli skutečně rozhodnout, musejí mít dostatek relevantních informací,“ říká primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Webová stránka je součástí informační kampaně, kterou Praha chystá ve spolupráci s agenturou DDB Prague. Vizuály, které se v ulicích metropole objeví v průběhu února, budou mít společnou komunikační linku odkazující k návratu do běžného života před pandemií. První sada vizuálů bude pracovat s motivy rodiny, podnikání a vzdělávání. Dále bude kampaň pracovat s motivy sportu, cestování a kultury.

Podle průzkumu společnosti MEDIAN má zhruba 65 % Pražanů v tuto chvíli zájem nechat se očkovat. Nejčastější motivací je ochrana vlastního zdraví, ochrana zdraví blízkých a příbuzných a vidina návratu k běžnému životu. Zhruba 40 % Pražanů se domnívá, že nemá o očkování dostatek praktických informací.

X Zavřít