Pražská MHD mění kabát. V ulicích jezdí první tramvaj v nové podobě

31. května 2021 ∙ 16:29
Kristián Vích
Foto: Pražská integrovaná doprava

V pražských ulicích jezdí od poloviny května první tramvaj, která je opatřena novým barevným řešením v podobě červených a bílých pruhů. V budoucnu mají mít všechny vozy v systému Pražské integrované dopravy (PID) stejnou vizuální identitu.

Návrh nové podoby Pražské integrované dopravy připravilo studio superlative.works, tvořené designéry Petrem Štěpánem, Bohumilem Vašákem a Mikulášem Macháčkem.

V plánu je v průběhu příštích let postupně změnit a sjednotit vizuální styl nejen dopravních prostředků v Praze a Středočeském kraji, ale také upravit stávající logo PID a s tím související prvky pro cestující. Týkat se to má autobusů, tramvají, metra i vlaků.

Foto: Pražská integrovaná doprava
Foto: Pražská integrovaná doprava

„Po autobusu vyjela po modernizaci do pražských ulic také první tramvaj 14T v novém designu Pražské integrované dopravy. Jednotná podoba má vyzdvihnout hlavní přínos integrované dopravy, což je možnost cestovat napříč Prahou i regionem na jednu jízdenku bez ohledu na druh dopravy či dopravce,“ sdělil náměstek pražského primátora a radní pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

[related-post id=“35344″]

Nové jednotné barevné řešení vozidel bude aplikováno pouze na nově pořizované vozy nebo tam, kde by stejně musel být aplikován nový nátěr nebo polep. Nové barevné schéma PID ponese také nejbližší dodávka nových elektrobusů Škoda a autobusů Solaris pro DPP.

Zdroj: Tisková zpráva Magistrátu hl. m. Prahy

X Zavřít