Pražská zoo oslaví Světový den divoké přírody. Letos bude zaměřen na kočkovité šelmy

28. února 2018 ∙ 17:34
Petra Domašínská
Letošní Světový den divoké přírody bude zaměřený na velké kočkovité šelmy. Zoo Praha naposledy úspěšně rozmnožila kriticky ohrožené tygry malajské.
Letošní Světový den divoké přírody bude zaměřený na velké kočkovité šelmy. Zoo Praha naposledy úspěšně rozmnožila kriticky ohrožené tygry malajské.Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V sobotu 3. března si Zoo Praha připomene Světový den divoké přírody, tentokrát zaměřený na téma velké kočkovité šelmy. Ve 14 hodin si při té příležitosti nenechte ujít speciální komentované krmení našich kočkovitých šelem přímo v Pavilonu šelem a plazů v dolní části zoo.

Cílem letošního Světového dne divoké přírody, vyhlášeného OSN, je zdůraznit naléhavou potřebu mezinárodních, národních i osobních akcí, které zajistí přežití velkých kočkovitých šelem ohrožovaných lidskými zásahy do krajiny či pytláctvím. Zoo Praha jde v tomto směru dlouhodobě příkladem.

Pražská zoo chová hned osm taxonů velkých kočkovitých šelem. Jedním z úspěchů bylo třeba loni v říjnu narození dvou mláďat kriticky ohroženého tygra malajského, jehož počty ve volné přírodě se odhadují maximálně na 340 jedinců. Velké naděje jsou vkládány také do lvů indických, kteří byli získání jako vzácný dar z indického Gudžarátu, aby oživili evropský chov novou krví. Před pár dny skončilo jejich páření.

Zastavit se v sobotu můžete u informačního stánku, kde proběhne soutěžit o drobné ceny. Ve 14 hodin se přijďte podívat na komentované krmení některé z šelem nebo v 14:45 na předání zajímavého dárku geparďatům. Komentovaná krmení dalších druhů pak probíhají pravidelně celý víkend.

X Zavřít