Pražská zoo sčítá ztráty způsobené covidem. Škody jdou do desítek milionů

11. listopadu 2020 ∙ 16:59
PražskýDEN.cz
Foto: Unsplash.com

Ekonomické ztráty Zoo Praha vzniklé kvůli epidemii covid-19 se vyšplhaly do astronomických výšek. Jen za jarní období, kdy musela být zahrada uzavřená pro návštěvníky, činí jejich střízlivý odhad 45 milionů. Finanční injekci ve stejné výši v minulém týdnu schválili pražští radní. Další miliony bude muset zoo ušetřit.

„Není sporu o tom, že hlavní město, a tím i Zoo Praha, budou v následujících měsících čekat úsporná opatření,“ uvedl náměstek primátora Petr Hlubuček, který návrh na navýšení neinvestičního příspěvku radním předložil.

Branami Zoo Praha v uplynulých letech prošlo ročně mezi 1,4 až 1,5 milionu návštěvníků. Letos jich bylo doposud pouhých 836 165 a zahrada je znovu již několikátý týden zavřená.

„Ztrácíme ovšem nejen na vstupném, ale i na příjmech z pronájmu restaurací, z prodeje suvenýrů nebo z parkovného,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Pražskou zoo podporují i příznivci z řad veřejnosti, a to adopcemi či sponzoringem zvířat. Jen během jarního uzavření tyto způsoby podpory vynesly 2 317 488 Kč. Za podzim je to zatím 1 137 267 Kč.

„Děkuji vedení hlavního města i všem jednotlivým dárcům za jejich pomoc. Je skvělý pocit vědět, že se na vás můžeme spolehnout,“ dodává ředitel Miroslav Bobek.

X Zavřít