Pražské hřbitovy budou od listopadu zavírat dříve

27. října 2020 ∙ 17:27
PražskýDEN.cz
Foto: Pixabay.com

Veškeré hřbitovy na území hlavního města, o které se stará Správa pražských hřbitovů, budou v období dušiček, tedy do pondělí 2. listopadu, na kdy připadá Památka zesnulých, otevřené do 18:00 hodin. Od 3. listopadu až do konce února pak jen do 17:00 hodin.

„Vzhledem k blížícímu se období dušiček a současné epidemické situaci apeluje hlavní město společně se Správou pražských hřbitovů na veřejnost, aby zvážila cestu na hřbitovy o víkendu a v pondělí 2. listopadu na den Památky zesnulých. Cílem je, aby se návštěvnost rozložila i do všedních dnů a snížilo se tak riziko nákazy koronavirem. Návštěvníci by měli k návštěvě ideálně zvolit nejbližší pracovní dny a pak dopolední a časné odpolední hodiny, kdy je nejvíce světla,“ uvádí magistrát v tiskové zprávě.

Městská policie narozdíl od minulých let neplánuje v rámci dušiček žádnou speciální akci, a to s ohledem na nouzový stav a v souvislosti s výzvou Správy pražských hřbitovů.

Hřbitovy budou do 2. listopadu otevřeny od 8:00 do 18:00 hodin, od 3. listopadu 2020 do 28. února 2021 pak pouze od 8:00 do 17:00 hodin. Důvodem je bezpečnost návštěvníků, jelikož nejsou veškeré cesty osvětlené a v pozdních večerních hodinách tak hrozí riziko úrazu.

Vzhledem k epidemické situaci je podle vládních opatření také omezena otevírací doba hřbitovních správ. Ty mohou mít otevřeno v pondělí a ve středu od 11:00 do 16:00 hodin. Všem obyvatelům a nájemcům hrobových míst je doporučeno kontaktovat hřbitovní správy telefonicky nebo emailem a vyhnout se osobním návštěvám správ, pokud to není nutné.

X Zavřít