PŘEHLED: Kam v Praze o víkendu? Třeba na hromadnou koulovačku nebo do bunkru Folimanka

19. ledna 2018 ∙ 11:01
Petra Domašínská
Tipy na víkendové akce v Praze.
Tipy na víkendové akce v Praze.Foto: Archiv

Premýšlíte, jak strávit nadcházející víkend? Přinášíme vám přehled toho nejlepšího, co v Praze v sobotu a neděli můžete zažít.

Korunovační klenoty na Pražském hradě

U příležitosti 25. výročí vzniku České republiky a na počátku jubilejního roku 2018, ve kterém si připomínáme 100. výročí založení Československa, jsou ve Vladislavském sále Pražského hradu od 16. do 23. ledna 2018 mimořádně vystaveny české korunovační klenoty. Otevřeno je v sobotu i neděli od 9 do 17 hodin.

[related-post id=“4459″]

Hromadná koulovačka na Letné

Staňte se součástí největší pražské koulovačky všech dob a užijte si parádní sněhovou akci, která v Praze nemá obdoby! Vraťme se do dětských let a užijme si zimu jako za mlada! Akce se koná v sobotu 20. ledna od 14 hodin na Letenské pláni.

[related-post id=“4438″]

Fenomén Masaryk

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde se v sobotu 20. ledna 2018 od 13.00 do 17.00 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se dozvědí, jak se cestovalo před více než sto lety. Doprovodný program k výstavě Fenomén Masaryk nabízí i možnost vyzkoušet si cestovat po světě tak, jak cestoval náš první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk.

[related-post id=“4519″]

Únikové hry zdarma v NC Eden

Možnost zahrát si únikovou hru zdarma nabízí nyní všem svým návštěvníkům NC Eden v pražských Vršovicích. Místnosti Kajuta Kryštofa Kolomba a Candy shop mají rozměr 3×3 m a jsou vhodné pro dospělé i děti od 10 let. Děti musí mít dozor jednoho dopělého. Doba na únik z každé místosti je maximálně 20 minut. Pokud se únik hráčům podaří, ihned získají zajímavý dárek. Otevřeno je od 13 do 19 hodin.

[related-post id=“4351″]

Výstava prvorepublikových filmových plakátů

Expozice Muzea hl. m. Prahy nabízí ucelený výběr filmových plakátů z bohatých sbírek Muzea hlavního města Prahy. Návštěvníky seznámí s unikátní plakátovou formou tzv. nudle, jež se masově rozšířila po vzniku zvukového filmu na počátku 30. let 20. století.

[related-post id=“4148″]

Prohlídka bunkru Folimanka

I v letošním roce můžete zdarma navštívit unikátní bunkr Folimanka. MČ Praha 2 ho zpřístupní jako obvykle každý měsíc vždy v sobotu od 9:00 do 15:00 hodin. První prohlídka je naplánována na tuto sobotu od 9 do 15 hodin.

[related-post id=“3954″]

X Zavřít