Psychicky narušenou ženu tahali z bytu po žebříku, na policisty zaútočila sprejem

5. února 2018 ∙ 18:41
PražskýDEN.cz
Pondělní zásah složek IZS v ulici Na Zámecké.
Pondělní zásah složek IZS v ulici Na Zámecké.Foto: Policie ČR

Neobvyklé drama se odehrálo v pondělí dopoledne v Nuslích v ulici Na Zámecké. Obyvatelé jednoho z činžovních domů měli strach o život sousedky, která už několik dní nevyšla ze svého bytu. Své obavy proto oznámili operátorům tísňové linky.

Po ohlášení na místo okamžitě vyrazili policisté, kteří nejdříve zkusili na dveře bytu v pátem patře zaklepat. Když ale žena nereagovala ani na silnější bouchání, muži zákona přivolali na pomoc hasiče s výškovou technikou a zdravotníky pro případ nutnosti.

Zaútočila sprejem

Jelikož se policistům ani po několika pokusech nepodařilo do bytu dostat dvěřmi, na řadu přišla hasičská plošina. Za její pomoci byli policisté vyzvednuti k oknu bytu a provedli násilný vstup. Jakmile se ale dostali dovnitř, agresivní žena na ně zaútočila blíže nespecifikovaným sprejem.

Policisté museli použít donucovacích prostředků, aby ženu zpacifikovali. Do péče si ji následně převzali záchranáři, kteří ji transportovali do nemocnice na příslušné psychiatrické oddělení.

[related-post id=“5335″]

Tramvaje v okolí nejezdily

Po celou dobu zásahu bylo nutné, s ohledem na používání výškové techniky, vypnout v dané lokalitě elektrický proud v tramvajových trolejích. Tato situace trvala přibližně padesát minut.

X Zavřít