Rozsvícení vánočního stromu uvidí Pražané pouze na videu

26. listopadu 2020 ∙ 14:10
PražskýDEN.cz
Foto: Pixabay.com

Kvůli aktuální pandemii koronaviru se v letošním roce slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí neuskuteční. Pražané přesto o tuto událost nepřijdou. Video z události bude k vidění na sociálních sítích.

Vzhledem k vládním nařízením, která zakazují shlukování většího počtu osob, bude strom poprvé nasvícen tento víkend v pozdních nočních či brzkých ranních hodinách, kdy je zákaz vycházení. Magistrát přesný čas tají. Záznam z rozsvícení pak ale umístí na sociální sítě.

„Z bezpečnostních důvodů jsme bohužel nuceni uspořádat rozsvěcení vánočního stromu bez klasického doprovodného programu. Rád bych poděkoval všem Pražanům za jejich dosavadní zodpovědný přístup v boji s pandemií covid-19 a požádal je, aby i v případě rozsvěcení vánočního stromu pochopili složitost situace a respektovali vládní opatření,“ sdělil primátor Zdeněk Hřib.

Letošní vánoční strom pochází z Kamenného Přívozu. Zdobit ho bude šest kilometrů světelných řetězů, několik set vánočních koulí v modré, bílé a červené barvě, čtyřicet světelných hvězd a třímetrová špice na vrcholu.

[related-post id=“36375″]

O podobě nasvícení v barvách národní trikolóry letos rozhodli lidé při hlasování na sociálních sítích. Oproti minulým letům nebude mít strom v pravidelných časech žádnou animaci. Nasvícení se tak vrátí k tradičnější podobě českých Vánoc, kdy strom svítil staticky.

Po Vánocích poslouží větve stromu jako zpestření jídelníčku zvířatům v Zoo Praha. Kmen potom zpracují studenti oboru truhlář pražské Střední odborné školy Jarov, kteří z něj vyrobí nábytek do některého z pražských sociálních zařízení.

X Zavřít