Sázkař vyhrál přes 87 miliónů korun. Část bude muset zdanit

3. dubna 2021 ∙ 12:03
Kristián Vích
Foto: Sazka

Páteční losování loterie Sportka dopadlo více než skvěle pro sázejícího z Plzeňského kraje. Za svůj tiket získal desítky miliónů korun. O část výhry ho ale připraví 15% daň.

Dle pověstí se na Velký pátek otevírají poklady ukryté ve skalách. Pohádkové bohatství tentokrát odkryla nejstarší česká loterie Sportka.

Sázející z Plzeňského kraje vyhrál superjackpot ve výši 87 218 623 Kč. Astronomickou částku mu zajistila čísla druhého tahu, konkrétně 13, 19, 25, 31, 33, 42, a také 2 – koncové číslo doplňkové hry Šance.

Nový multimilionář vsadil svou sázenku den před losováním. Na tiketu měl ve všech deseti sloupcích náhodný tip. Z celkové sumy však musí podle hazardního zákona odvést 15% daň, což v tomto případě činí 13 082 793 Kč. Zůstane mu tedy 74 miliónů.

V letošním roce hry Sazky vytvořily už 57 milionářů, kteří si rozdělili přes půl miliardy korun. Doposud nejvyšší výhra ve Sportce padla v roce 2013, kdy manželé z Chrudimska získali částku 400 milionů korun.

Rekordní výhra v Česku se datuje na květen 2015. Sázející si tehdy vsadil tiket Eurojackpotu v Pardubickém kraji a vyhrál 2,466 miliardy korun.

Výhra v loterii jako cesta do propasti. Příběhy lidí, které peníze zničily

Představujete si občas, jak by výhra v loterii změnila váš život k lepšímu? Lidé nejčastěji říkají, že by splatili své dluhy, nakoupili si nové oblečení, nastěhovali se do luxusního domu, něco rozdali rodině a za zbytek peněz by si radostně užívali zbytek života. Jenomže zkušenosti některých reálných výherců už tak růžové nejsou. Říká se, že peníze člověku štěstí nepřinesou. Jiná rčení tvrdí, že bohatství sice nevyřeší všechny vaše problémy, ale […]

Jackpot 192 milionů Kč vyhrál šťastlivec z Prahy. Část mu sebere stát

Středeční losování Sportky vyneslo sázejícímu z Prahy pátou nejvyšší výhru v historii této nejoblíbenější české loterní hry. Za svůj plný tiket včetně doplňkové hry Šance v hodnotě 220 Kč získal výherce 192 024 310 Kč. Stát mu prostřednictvím nové 15% daně pro milionové výhry částku sníží o 28 803 646 Kč. Společnost Sazka uvedla, že sázející z hlavního města Prahy vsadil plný tiket, na kterém nakombinoval sloupečky s vlastními čísly […]

Muž šel na poslední chemoterapii. Cesta do nemocnice mu změnila život

Důchodce Ronnie Foster ze Severní Karolíny v minulém týdnu absolvoval poslední kolo chemoterapie. Cestou do nemocnice se zastavil na benzinové pumpě ve městě Beulaville. Kdyby to neudělal, zcela jistě by přišel o velký balík peněz. Muž, který trpí rakovinou, si cestou k lékaři na závěrečné kolo chemoterapie koupil na čerpací stanici stírací los v ceně 1 dolaru. Nejprve vyhrál jen 5 dolarů, ale zřejmě zacítil, že má svůj šťastný den, […]

X Zavřít