Signal Festival letos bude. Bezpečnost řeší pořadatelé s epidemiologem

27. května 2020 ∙ 12:24
Kristián Vích
Foto: Signal Festival

Pořadatelé Signal Festivalu zatím nepočítají s tím, že by letošní osmý ročník kvůli koronavirové pandemii museli zrušit. Populární festival světla, kterého se každoročně účastní desetitisíce lidí, by měl proběhnout v ulicích Prahy od 15. do 18. října. Jeho podoba ale jiná částečně bude.

„Vypracovali jsme několik scénářů, jak by mohl festival v říjnu proběhnout a je jasné, že nás čekají změny. Budeme pracovat převážně s českými umělci, objevíme pro návštěvníky nové lokace mimo centrum a přineseme novou trasu. A nevylučuji, že nebude oproti minulým ročníkům méně instalací. Finální podobu osmého ročníku ovlivní dění letních měsíců,“ popisuje ředitel festivalu Martin Pošta.

Bezpečnost festivalu řeší organizátoři ve spolupráci s epidemiologem Rastislavem Maďarem.

„Poskytl jsem týmu festivalu odborné názory na současnou epidemiologickou situaci a její možný vývoj. Řešíme, jaká zavést účinná preventivní opatření, aby reflektovala požadavky na bezpečnost prostor ve vztahu k ochraně zdraví osob, které se v nich budou pohybovat,“ říká Maďar.

Letošní ročník Signal Festivalu se má věnovat environmentální problematice a budoucnosti soužití člověka s planetou. Návštěvníkům se představí díla, která reagují na současný stav a důsledky našeho chování, ale i projekty, jež optimisticky hledají možná řešení, která by mohla přinést zdravou budoucnost celému zemskému ekosystému.

X Zavřít