Splnil se mi životní sen, napsala Maláčová. Lidé reagují drsnou kritikou

30. července 2021 ∙ 16:15
Kristián Vích
Foto: Ministerstvo práce a sociálních věcí (oficiální foto pro média)

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se na Twitteru svěřila s obrovskou radostí, která se jí přihodila. Sněmovna totiž v pátek schválila navýšení důchodů o 300 Kč nad zákonnou valorizaci a výchovné 500 Kč za každé vychované dítě.

„Splnil se mi životní sen!“ napsala v pátek krátce po obědě na svůj Twitter ministryně. A reakce lidí v komentářích na sebe nenechaly dlouho čekat.

„Obávám se, že pár snů, jak rozvrátit veřejné finance, ještě má,“ napsal pod příspěvek uživatel s přezdívkou Libre. „Kupovat hlasy na dluh, umí každý blbec,“ přisadil si Maty.

Další uživatelé připomínají, že státní rozpočet není bezedný a další zvýšení důchodů jen zbytečně zatíží příští generace. Prokop v diskuzi píše: „A naše děti a vnoučata vám děkují, že ty vaše sny budou splácet. Dobře, že na ně myslíte, paní ministryně. Pro ně to nebude plytká otázka nákladů. Budou to muset odmakat.“

„Jsem netušil, že vaším snem je přivést tuto republiku na buben,“ glosuje příspěvek Jany Maláčové na Twitteru pan Jaromír. „Většinou si lidé splnění svých životních snů platí že svého,“ dodává paní Jitka.

Najdou se ale i ti, kteří navýšení důchodů vítají. Objevují se komentáře jako „Super“ nebo „Děkujeme“. Přesto zřejmě nejvýstižněji popisuje celkovou náladu diskutujících na Twitteru příspěvek uživatele Noski: „Taky mám sen. Ať už jste pryč.“

Dodatečné zvýšení důchodů o 300 korun nad zákonnou valorizaci by mělo začít platit od ledna 2022. Zákon ale ještě musí schválit Senát a podepsat prezident. Příspěvek 500 korun za každé vychované dítě pak vejde v platnost v roce 2023.

X Zavřít