Startuje Prague Pride. Letos opět bez duhového průvodu

31. července 2021 ∙ 10:17
Kristián Vích
Prague Pride
Foto: Unsplash

V pondělí 2. srpna začíná v Praze tradiční týdenní festival sexuálních menšin Prague Pride. Nabídne desítky nejrůznějších akcí z oblasti kultury, osvěty, zábavy či vzdělávání.

V pořadí již 11. ročník se chce tentokrát zaměřit na téma coming outu, tedy procesu, během kterého člověk rozpoznává a akceptuje svoji menšinovou sexuální orientaci nebo genderové identity.

Festivalový program zahrnuje přednášky, výstavy, autorská čtení, koncerty, workshopy, sportovní utkání nebo večírky. Stejně jako loni se kvůli pandemii neuskuteční pomyslný vrchol celého týdne – duhový průvod Prahou, kterého se v předchozích letech účastnily desítky tisíc lidí.

Cílem Prague Pride je podpora LGBT+ lidí, zprostředkování jejich hlasu ve společnosti, připomenutí historie a kultury hnutí za jejich rovnoprávnost a osvěta a vzdělávání proti homofobii a transfobii v Česku.

„Během více než rok trvající pandemie nastalo mnoho momentů, kdy se ukázalo, že LGBT+ lidé jsou stále občany druhé kategorie. Jmenovat můžeme například nerovná opatření týkající se manželství / registrovaného partnerství. Duhové rodiny často zůstaly mimo systém pravidel a jejich situace se stala ještě více nejistou,“ upozorňuje ředitel festivalu Tom Bílý.

Centrem festivalového dění bude Střelecký ostrov. Jednotlivé akce se uskuteční na dalších čtyřech desítkách míst v metropoli.

Zdroj: praguepride.com

X Zavřít