Štědrý den sníh nepřinese, čekají nás poměrně vysoké teploty. Ochladí se až koncem týdne

23. prosince 2020 ∙ 05:55
Kristián Vích
Foto: Pixabay.com

O bílých Vánocích si idealisté i letos mohou nechat jen zdát. V nižších nadmořských výškách padat nebude a rtuť teploměru ukáže přes den i deset stupňů Celsia. Přinášíme předpověď počasí pro letošní vánoční svátky.

Do střední Evropy v těchto dnech proudí teplý a vlhký oceánský vzduch. Až ve čtvrtek přes naše území přejde studená fronta, která přinese ochlazení.

Ve středu má být na většině území Česka oblačno až zataženo. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 8 až 13 stupňů Celsia. Místy se může vyskytovat déšť nebo mrholení. Na Moravě se očekávají mlhy.

Na Štědrý den rovněž očekáváme na většině území oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo mrholením. Nejvyšší denní teploty kolem 6 až 10 stupňů Celsia. Chladněji bude především na východě a severovýchodě, a také na horách. Sněhové přeháňky se mohou objevit odpoledne a večer od severozápadu v nadmořských výškách od 400 metrů nad mořem.

Milovníci sněhových vloček by se mohli dočkat až na 1. svátek vánoční, kdy nás čeká proměnlivá, převážně velká oblačnost s přeháňkami, místy sněhovými. Teploměr bude na většině území ukazovat od -1 do +3 stupňů Celsia. Na východě republiky by to ale mohlo být až 5 stupňů.

Na Štěpána pak bude oblačno až polojasno. Sněhové přeháňky očekáváme jen ojediněle. Teploty se budou pohybovat kolem 0 až -4 stupňů Celsia.

X Zavřít