citáty Malého Prince

Citáty z knihy Malý princ od Antoine de Saint-Exupéryho se staly neuvěřitelně populárními a inspirativními výroky, které jsou citovány po celém světě. Tato kniha, vydaná poprvé v roce 1943, má jedinečnou schopnost dotknout se srdce čtenářů všech věkových skupin.

Citáty z Malého prince odrážejí moudrost a filosofii hlavní postavy, Malého prince, který objevuje různé planety a setkává se s různými podivnými postavami. Tyto citáty přinášejí důležité ponaučení a pohled na svět, který může změnit náš způsob myšlení a vnímání.

Jedním z nejslavnějších citátů je: „Jen srdcem vidíš dobře, to podstatné je očím neviditelné.“ Tento citát nás učí, že nejdůležitější věci ve světě nelze vidět pouhým okem, ale musíme se na ně dívat s láskou a citlivostí.

Dalším oblíbeným citátem je: „Všechny dospělé byly nejdřív dětmi, ale jen málokdo si to pamatuje.“ Tento citát nás upozorňuje na to, že s přibývajícím věkem si mnoho lidí postupně ztrácí schopnost vnímat svět s dětskou radostí a zvědavostí.

Citáty z Malého prince přinášejí hluboké myšlenky o lásce, přátelství, osamělosti, zodpovědnosti a důležitosti zachování lidského ducha. Jsou to slova, která nám připomínají, že svět je mnohem víc než jen fyzická realita a že musíme chránit a pečovat o to, co je opravdu důležité.

Tato malá kniha se stala světovým fenoménem a její citáty jsou přítomny na sociálních médiích, v knihách, na obrázcích a na různých výrobcích. Citáty z Malého prince nám dávají naději, inspiraci a připomínají nám, že i ve světě plném povinností a starostí je důležité zachovat si dětskou radost a otvorenost.

Všechny články na toto téma

Nepřehlédněte