Tom Odell, The Chemical Brothers nebo David Byrne. Metronome Festival ohlašuje hosty

ZprávyPražskýDEN.cz11. ledna 20182 minuty čtení
Tom Odell je jednou z nejočekávanějších hvězd letošního Metronome Festivalu.

Tom Odell je jednou z nejočekávanějších hvězd letošního Metronome Festivalu.

Foto: Frank Schwichtenberg, Wikipedia.org

Dalším ohlášeným interpretem Metronome Festivalu Prague je po The Chemical Brothers, Johnu Caleovi, Tomu Odellovi nebo Tata Bojs a jejich narozeninové show, zpěvák a multiinstrumentalista David Byrne.

Na festivalu, který se uskuteční na pražském Výstavišti ve dnech 22.–23. června 2018, bývalý frontman Talking Heads a všestranný umělec představí svou „nejambicióznější“ show od dob natáčení Stop Making Sense s Talking Heads.

Ikona americké hudby, kytarista, zpěvák, skladatel, filmový režisér a fotograf David Byrne byl frontmanem slavné new wave skupiny Talking Heads, pro kterou napsal všechny její hity. Na sólové dráze vytvořil mimo jiné pamětihodné progresivní album s elektronickým producentem Brianem Enem anebo výborný artpopový projekt se zpěvačkou St. Vincent. Je držitelem ocenění Grammy, Oscara a také Zlatého glóbu.

[youtube]hpPYKJAnwUo[/youtube]

Na rok 2018 David Byrne oznámil plány vydat nové sólové album. Kromě Metronome potvrdil i účast na takových festivalech, jako jsou Roskilde nebo Lollapalooza a na svém tour po východním pobřeží Spojených států amerických bude testovat unikátní dynamickou scénu, kterou představí právě i na festivalech.

„Davide Byrne je spolu s Johnem Calem jedním z pilířů alternativní a rockové hudby,“ připomíná dramaturgyně festivalu Barbora Šubrtová. „Jsme rádi, že oba vystoupí na Metronome Festivalu, a diváci tak budou mít možnost během jednoho festivalového víkendu stihnout koncerty obou legend na jednom místě.“

„Tatáči“ oslaví narozeniny

Metronome Festival Prague 2018 oznamuje svůj program postupně. Ze zahraničních hostů zveřejnil v minulých týdnech jména jako The Chemical Brothers, Toma Odella, Johna Calea či Faithless DJ Set, z domácích interpretů speciální celovečerní program ke 30. narozeninám kapely Tata Bojs, v rámci kterého jako hosté vystoupí také Zrní, Umakart a Midi Lidi.

[youtube]fOz99DVFino[/youtube]

Vstupenky na festival jsou již v prodeji, k dostání jsou na www.metronomefestival.cz a v síti Ticketpro. Nyní je lze pořídit ve zvýhodněných balíčcích s LP deskami interpretů, kteří na Metronome Festivalu vystoupili, či letos vystoupí.

Tom Odell

Velmi očekávané na Metronome Festival Prague 2018 je vystoupení britského klavíristy, zpěváka a písničkáře Toma Odela. Svůj melodický styl vybrušuje už od svých prvních autorských pokusů ve třinácti letech, kdy se k nim odhodlal jako student klasické hry na klavír.

[youtube]B4-OxOmsqR0[/youtube]

Mezi svými prvotními vzory jmenuje výkvět zpěváků a skladatelů v jedné osobě, kteří se sami doprovázejí na piano, od Eltona Johna přes Randyho Newmana, Leona Russella, Billyho Joela až po Toma Waits. Je ale zároveň posluchačem současných kapel typu Arcade Fire, Coldplay či Radiohead. Zpěvačka Lilly Allen, díky níž získal první nahrávací kontrakt a již lze považovat za jeho objevitelku, zase říká, že jí svou energií připomíná Davida Bowieho.

Nepřehlédněte