Tři zastávky MHD mění název. Metro jezdí ve špičce častěji

30. srpna 2021 ∙ 09:56
Kristián Vích
Foto: Kristián Vích, PražskýDEN

Ze začátkem školního roku dochází v pražské MHD k několika změnám. Dopravní podnik očekává další nárůst počtu cestujících. Provoz tak bude organizován opět téměř v plném rozsahu jako před počátkem pandemie v březnu 2020.

Nové poprázdninové jízdní řády u metra a tramvají začaly platit v sobotu 28. srpna. Autobusové linky zahájí posílený provoz ve středu 1. září.

Na linky metra se v ranních špičkách vrátily nejkratší intervaly. Na lince A to je 150 sekund, na lince B 140 sekund a na lince C 115 sekund. Tramvajové linky jezdí ve špičkách opět každých 8 minut. Páteřní linky 9, 17 a 22 pak každé 4 minuty.

U páteřních městských autobusových linek se od středy ranní intervaly zkrátí na obvyklých 6 minut. Oproti předprázdninovému období tak bude jezdit ve špičkách zhruba o 15 % autobusových spojů více.

Tři zastávky změnily název

Od soboty 28. srpna také došlo k přejmenování tří zastávek MHD. Zastávka Výstaviště Holešovice je nyní nově jen Výstaviště. Zastávka Černokostelecká nese název Nové Strašnice a stávající zastávka Nové Strašnice se jmenuje Limuzská.

Zdroj: Tisková zpráva DPP

X Zavřít