Ulice Karla Engliše prošla kompletní rekonstrukcí. Čekalo se na ni řadu let

5. srpna 2020 ∙ 15:01
PražskýDEN.cz
Foto: Technická správa komunikací hl. m. Prahy

O dva týdny dříve skončila rozsáhlá rekonstrukce části ulice Karla Engliše, kterou měla na starosti Technická správa komunikací hl.m Prahy (TSK). Byť se nejedná o dlouhý úsek ani o významnou pražskou dopravní tepnu, její stav trápil obyvatele Prahy 5 řadu let. Původní předpoklad ukončení prací byl 15. srpna 2020.

Příběh této ulice se začal odvíjet před zhruba dvaceti lety, kdy soukromý investor realizoval výstavbu vozovky a chodníků jako součást okolní výstavby kancelářských novostaveb. Nová ulice propojila Radlickou a Stroupežnického.

Foto: Technická správa komunikací hl. m. Prahy
Foto: Technická správa komunikací hl. m. Prahy

Protože ulice nebyla a není ve správě TSK, po dohodě s městem byly v roce 2017 na opravu vyčleněny mimořádné finanční prostředky.

Rekonstrukce začala letos v plovině května. Dělníci pracovali ve 110 metrů dlouhém úseku Stroupežnického – Radlická. Provedena byla kompletní rekonstrukce vozovky a chodníků včetně podkladních vrstev. Vozovka je z velké žulové dlažby a chodníky z mozaiky.

Součástí stavby je i změna odvodnění. Stávající odvodnění pomocí žlabů bylo nahrazeno uličními vpusťmi. Zvětšena a upravena byla rabátka kolem stromů. Nově byly doplněny také varovné a signální pásy.

X Zavřít