V Šeberově vznikne nová základní škola se 14 třídami

16. března 2021 ∙ 11:03
Kristián Vích
Foto: Pixabay

Rada hlavního města schválila záměr stavby nové základní školy v městské části Praha-Šeberov. Dojde tak k navýšení kapacity stávající školy.

Nová škola včetně tělocvičny a venkovního hřiště by měla stát asi 50 miliónů korun. Ještě letos má proběhnout výběrové řízení na zhotovitele stavby. Zahájení stavebních prací je plánováno rovněž na tento rok.

Některé okrajové části Prahy se potýkají s nedostatkem kapacit základních škol. V Šeberově a především v přilehlých Kunraticích se navíc předpokládá nárůst počtu obyvatel.

„Tato výstavba nové základní školy má zajistit kapacitu pro 14 kmenových tříd. Do budoucna se však počítá i s rozšířením na možných 27. V objektu jsou navrženy i odborné učebny, zázemí pro učitele, kuchyň s jídelnou, tělocvična a venkovní hřiště. Sportovní zázemí a multifunkční hala by měly sloužit také i široké veřejnosti ze spádové oblasti, kde takováto hala chybí,“ uvedl pražský radní pro oblast školství Vít Šimral.

„Realizace stavby a finanční plnění bude probíhat v letech 2021-2023. V roce 2022 se počítá s finančními prostředky kolem 186 milionů korun a roce 2023 je předpoklad vynaložit 187 milionů korun,“ uvedl v tiskové zprávě Magistrát hl. m. Prahy.

X Zavřít