Vanessa-Mae vystoupí v Praze. Světoznámá houslová virtuoska se vrací do Česka po pěti letech

Kam vyrazit v PrazePetra Domašínská6. března 20192 minuty čtení
Vanessa-Mae se celosvětově proslavila v roce 2001 hitem Destiny.

Vanessa-Mae se celosvětově proslavila v roce 2001 hitem Destiny.

Foto: Archiv

Světově proslulá virtuoska Vanessa-Mae připojila na seznam svého vyprodaného světového turné dvě české zastávky – Prahu a Ostravu. Po pěti letech, kdy společně s tenorem Josém Carrerasem vyprodala O2 arenu, se do ní 17. října letošní roku znovu vrátí. Publiku tentokrát představí to nejlepší ze své hudební kariéry.

O dva dny dříve, 15. října, předvede stejnou show v Ostravar Aréně, kterou v roce 2010 rovněž vyprodala. Doprovodí ji i český smyčcový orchestr a osm tuzemských vokalistů. Hudební dojem umocní vizuální show, na které se hudebnice sama podílí. Vstupenky na pražský koncert budou v předprodeji od 12. března. Na ostravský koncert se dají koupit již nyní.

„Pokaždé chci ukázat, co všechno dokážou housle. Do České republiky přivezu své oblíbené kousky z minulosti, ale také několik písní, které hraji jen vzácně. Těším se na spolupráci s českými hudebníky. Doporučuji, abyste se soustředili i na jejich sóla, protože za to vážně stojí,“ říká Vanessa Mae, která během show chodí hrát sóla mezi diváky.

Umělkyně prodala přes 10 milionů desek ve více jak 100 zemích světa. Své úplně první album nahrála v 11 letech a stala se nejmladší studentkou londýnské Královské hudební akademie. Od šestnácti let míchá styly. Průlom v kariéře bylo vydání desky The Violin Player z roku 1995. Do celosvětového povědomí vstoupila v roce 2001 díky hitu Destiny.

[youtube]-eCvTx5nDDA[/youtube]

Díky Vanesse Mae mohly miliony fanoušků MTV objevit například Bachovy fugy. Svou popovou interpretací vážné hudby oslovuje miliony fanoušků a popuzuje konzervativní zastánce staré dobré klasiky.

Čtyřicetiletá Vannesa-Mae, kterou prestižní časopis People zařadil mezi padesátku nejkrásnějších lidí planety, patří k nejúspěšnějším britským umělcům, ale věnuje se i sportu. Jako lyžařka reprezentovala Thajsko na olympijských hrách v Soči.

Nepřehlédněte