Vánoční trhy v Praze letos budou. Zatím ale není jisté, v jakém rozsahu

19. října 2021 ∙ 13:49
Kristián Vích
Foto: Taiko

Největší Vánoční trhy v České republice na Staroměstském a Václavském náměstí se letos konat budou. Organizátorovi trhů to potvrdili zástupci města s tím, že může zahájit přípravy na advent letošního roku. Trhy začnou v sobotu 27. listopadu 2021 a potrvají tradičně do čtvrtka 6. ledna 2022.

„Jsme rádi, že letos budeme moci opět nabídnout Pražanům i návštěvníkům metropole tradiční oslavy adventu v centru Prahy, a tím přispět ke znovuzrození turistického ruchu v hlavním městě. V tuto chvíli vybíráme vhodný strom, který atmosféru Vánoc v srdci metropole podtrhne nejvíc. Oslovujeme také prodejce,“ sdělil Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která trhy provozuje.

Podle pořadatelů ovšem zatím nelze upřesnit, v jak velkém rozsahu se trhy uskuteční. Nakažených koronavirem začíná v posledních dnech opět prudce přibývat, což může do situace výrazně zasáhnout. Vánoční strom by se ale v každém případě měl rozsvítit na Staroměstském náměstí v sobotu 27. listopadu.

Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí se v loňském roce nekonaly kvůli pandemii covid-19. Současně neproběhly ani dvoje Velikonoční trhy na jaře 2020 a 2021.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Taiko

X Zavřít