Velikonoční otevírací doba v supermarketech. Řetězce prozradily, jak to bude letos

25. března 2021 ∙ 14:57
Kristián Vích
Foto: Unsplash

Brzy nás čekají Velikonoce. Letos opět trochu jiné, než jsme znali z předchozích let. Zatím to vypadá, že politici znovu prodlouží nouzový stav. Za těchto podmínek by velké supermarkety mohly mít otevřeno i na Velikonoční pondělí, kdy jsou jinak obchody s plochou nad 200 m² ze zákona zavřené.

Oslovili jsme zástupce několika největších řetězců v zemi s dotazem, jak s možností otevřít na Velikonoční pondělí naloží.

„V současnosti počítáme s uzavřenými prodejnami na Velikonoční pondělí 5. dubna. V ostatních dnech je plánována běžná otevírací doba,“ uvedl pro PražskýDEN.cz tiskový mluvčí Lidlu Tomáš Myler.

Stejný postup zvolí i řetězec Albert. „Velikonoce budou pro naše zaměstnance časem odpočinku. Nouzový stav nám umožňuje svobodnou volbu, které jsme využili tak, aby si naši kolegové na prodejnách i distribučních centrech mohli zaslouženě odpočinout se svými rodinami,“ sdělil ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček.

Také Globus chce svým zaměstnancům dopřát volný den. „Rádi bychom, aby si naši kolegové užili klidný den se svými rodinami a načerpali nové síly. Věříme, že zákazníci toto chápou,“ říká Lutfia Volfová, vedoucí externí komunikace Globusu.

[related-post id=“40639″]

A ve stejném duchu se nese odpověď z Billy. „Zaměstnanci našeho obchodního řetězce prožívají hektické období, které trvá už rok. Proto je naším primárním cílem ponechat jim možnost si vydechnout a načerpat síly do dalších dní,“ uvedla Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace BILLA ČR.

Zavřeno na Velikonoční pondělí budou mít i Penny Market a Kaufland. Oba řetězce nám rovněž potvrdily, že v ostatní velikonoční dny platí v jejich pražských obchodech standardní otevírací doba.

Aktualizace 30. 3. 2021: Vláda vydala nařízení, kterým se zakazuje prodej v malých i velkých obchodech, a to jak na Velký pátek, tak i na Velikonoční pondělí. V tyto dny proto nenakoupíme v supermarketech, ale ani ve večerkách.

X Zavřít