Vinobraní na Grébovce letos proběhne netradičně

15. září 2021 ∙ 10:31
PražskýDEN.cz
Foto: Unsplash

Oblíbené Vinobraní na Grébovce se letos uskuteční na obvyklých místech – 17. září na náměstí Míru a o den později v Havlíčkových sadech (Grébovce). Akce ale tentokrát proběhne v komornějším pojetí jako vinařské trhy. Vyžádala si to aktuální situace kolem koronavirové pandemie.

„Mám velkou radost, že po loňské nucené pauze zažijeme opět tu neopakovatelnou atmosféru Vinobraní na Grébovce, kterému dělá úžasnou kulisu náměstí Míru a náš nádherný park Havlíčkovy sady s historickou vinicí Grébovka. Radost mám také z toho, že mezi stánky bude zastoupeno rodinné vinařství Košut z Moravské Nové Vsi, jedné ze čtyř moravských obcí, jimž městská část Praha 2 poslala na konci června po řádění tornáda celkem 200 tisíc korun,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

To hlavní, co z Vinobraní na Grébovce udělalo magnet pražského podzimu, tedy zůstane zachováno i letos – desítky stánků s širokou nabídkou burčáku a vín z celé republiky včetně těch z vinice Grébovka, gastronomické speciality i ukázky lidových řemesel. K dobré náladě přispěje cimbálová muzika Limbora.

Novinky čekají na návštěvníky v sobotu 18. září v Grébovce, kde budou stánky umístěny pouze v horní části parku. Za ochutnávkou vín mohou lidé přijít i k umělé jeskyni grottě, kde kromě vinařů najdou i stánek se sýry. Vstup na náměstí Míru i do Grébovky bude volný.

Poprvé v historii vinobraní se budou areálem procházet hostesky s dezinfekcí. Ta bude k dispozici také u každého stánku. Stánkaři, pokud neprodělali očkování proti covid-19, se musejí předem prokázat negativním testem. Podrobné informace naleznete na webu www.vinobraninagrebovce.cz.

X Zavřít