Vinobraní na Grébovce letos proběhne netradičně

Kam vyrazit v PrazePražskýDEN.cz15. září 20212 minuty čtení

Foto: Unsplash

Oblíbené Vinobraní na Grébovce se letos uskuteční na obvyklých místech – 17. září na náměstí Míru a o den později v Havlíčkových sadech (Grébovce). Akce ale tentokrát proběhne v komornějším pojetí jako vinařské trhy. Vyžádala si to aktuální situace kolem koronavirové pandemie.

„Mám velkou radost, že po loňské nucené pauze zažijeme opět tu neopakovatelnou atmosféru Vinobraní na Grébovce, kterému dělá úžasnou kulisu náměstí Míru a náš nádherný park Havlíčkovy sady s historickou vinicí Grébovka. Radost mám také z toho, že mezi stánky bude zastoupeno rodinné vinařství Košut z Moravské Nové Vsi, jedné ze čtyř moravských obcí, jimž městská část Praha 2 poslala na konci června po řádění tornáda celkem 200 tisíc korun,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

To hlavní, co z Vinobraní na Grébovce udělalo magnet pražského podzimu, tedy zůstane zachováno i letos – desítky stánků s širokou nabídkou burčáku a vín z celé republiky včetně těch z vinice Grébovka, gastronomické speciality i ukázky lidových řemesel. K dobré náladě přispěje cimbálová muzika Limbora.

Novinky čekají na návštěvníky v sobotu 18. září v Grébovce, kde budou stánky umístěny pouze v horní části parku. Za ochutnávkou vín mohou lidé přijít i k umělé jeskyni grottě, kde kromě vinařů najdou i stánek se sýry. Vstup na náměstí Míru i do Grébovky bude volný.

Poprvé v historii vinobraní se budou areálem procházet hostesky s dezinfekcí. Ta bude k dispozici také u každého stánku. Stánkaři, pokud neprodělali očkování proti covid-19, se musejí předem prokázat negativním testem. Podrobné informace naleznete na webu www.vinobraninagrebovce.cz.

Nepřehlédněte

Vinici v Grébovce budou i nadále spravovat dosavadní vinohradníci • Rada MČ Praha 2 na svém posledním zasedání v tomto týdnu souhlasila s výběrem dodavatele služeb údržby vinice Grébovka. Protože Ing. Iveta Bulánková jako jediný účastník zadávacího řízení prokázala splnění všech podmínek účasti stanovených zadavatelem a vyžadovaných zákonem, budou dosavadní vinohradníci Iveta a Pavel Bulánkovi vinohrad Grébovka spravovat i nadále.  

Parčík v Rybalkově ulici dostává novou podobu. Podívejte se, jak bude vypadat • Po zimní přestávce pokračuje revitalizace parčíku v Rybalkově ulici. Vznikne zde nová parková cesta a obmění se mobiliář. Navíc přibude nová zeleň a terénní jezdecké schody vložené do plochy trávníku.

V Grébovce platí noční zákaz alkoholu. Vandalové opakovaně ničili stromy • Nový návštěvní řád oblíbeného pražského parku Havlíčkovy sady, známého také jako Grébovka, zakazuje konzumaci alkoholu po 22. hodině s výjimkou provozoven, jejich předzahrádek a akcí povolených MČ Praha 2.

Domácí svařák snadno a rychle. Pozor na výběr odrůdy a teplotu varu • Vůně horkého vína svařeného s kořením patří neodmyslitelně k předvánočnímu období. Protože ale stále platí zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti, letos si ho budeme muset připravit doma. V tomto článku vám poradíme, jak na to.

Vinobraní na Grébovce letos připomene 100 let od vzniku republiky • Letošní ročník nejvýznamnějšího vinobraní v Praze proběhne v pátek a sobotu 21. a 22. září 2018. Tradiční akce Vinobraní na Grébovce láká nejen na oblíbený burčák z vlastních historických vinic, ale také na atraktivní hudební a doprovodný program. Ten se letos ponese v duchu oslav 100 let české státnosti a zábavnou formou návštěvníkům připomene významné osobnosti Prahy 2, které se zapsaly do československé historie uplynulých 100 let. Chybět nebudou ani ukázky dobových řemesel, stylové občerstvení a samozřejmě degustace vybraných vín. Vyvrcholením hudební části programu se stanou koncerty zpěvaček Anny K. a Tonyi Graves. Vstupné je zcela zdarma. [gallery size="full" columns="1" ids="12713"]

Vinohradské vinobraní bude letos jiné. Víno přesto poteče proudem • Druhý zářijový víkend patří již tradičně Vinohradskému vinobraní. Dvoudenní oslava vína a všeho, co k němu patří, odstartuje v pátek 11. září 2020 ve 14 hodin a bude trvat až do sobotního večera.

Vinohradské vinobraní nabídne tuzemské víno i bohatý program • Oslavy vína a burčáku na náměstí Jiřího z Poděbrad letos proběhnou 13. a 14. září. Připraven bude exkluzivní výběr z českých a moravských vinařství s poutavým doprovodným programem.

Vinohradské vinobraní na Jiřáku. Ochutnejte burčák a kvalitní česká a moravská vína! • Letošní Vinohradské vinobraní na náměstí Jiřího z Poděbrad ve dnech 14. a 15. září nabídne exkluzivní vína z Čech a Moravy. Bohatý dvoudenní doprovodný program zakončí v sobotu večer Michal Hrůza se svou kapelou.