Výstup z metra směr Karlovo náměstí bude za několik dní znovu otevřen

8. srpna 2019 ∙ 15:39
Vojtěch Jánský
Stanice metra Karlovo náměstí. Foto: PražskýDEN.cz

Od 9. října 2018 byl kvůli výměně pohyblivých schodů omezen vstup a výstup ze stanice metra Karlovo náměstí na lince B do ulice Resslova. K 16. srpnu výluka končí. Na dotaz serveru Tram-bus.cz to potvrdila MČ Praha 2. Po dobu uzavírky museli cestující využívat jen západní vestibul ve směru Palackého náměstí. Taktéž došlo k modernizaci veřejných toalet v metru.

Celou rekonstrukci zhotovila Společnost Karlovo náměstí HOCHTIEF CZ — BREMA. Předpokládané náklady na rekonstrukci činí 225 milionů, přičemž až 83,6 může být proplaceno z evropských fondů v rámci OP Praha — pól růstu ČR. Konečná částka ale zatím známa není.

„Modernizace se týká zejména pohyblivých schodů, dále pak osvětlení služebních prostor, rozvaděčů, zásuvkových vývodů napájených z rozvaděčů osvětlení, sdělovacích zařízení a stavebních úprav. V rámci stavebních úprav se hlavně počítá se sanací průsaků, částečnou rekonstrukcí podhledů, obkladů stěn a dlažeb,“ řekl před časem Tomáš Kaas, investiční ředitel a člen představenstva DPP.

Rekonstrukce ve stanici Karlovo náměstí trvala téměř rok. Foto: PražskýDEN.cz

Podzemní trojlodní ražená stanice Karlovo náměstí byla otevřena 2. listopadu 1985. Leží v hloubce 40 metrů a včetně technologického zázemí je dlouhá 165 metrů. V pracovních dnech jí projde průměrně 66 tisíc cestujících, z toho rekonstrukcí dotčeným vestibulem Resslova asi 48 tisíc cestujících.

[related-post id=“13290″]

Tento článek vznikl ve spolupráci se serverem tram-bus.cz

X Zavřít