Zatajil nález peněženky. Teď mu hrozí vysoký trest

7. dubna 2020 ∙ 14:46
Kristián Vích
Podezřelý muž, který zatajil nález peněženky.Foto: Policie ČR

Policisté z místního oddělení Horní Počernice pátrají od začátku letošního února po muži, který je podezřelý z přečinu zatajení věci. V případě dopadení mu hrozí trest odnětí svobody.

„Třiačtyřicetiletý poškozený měl ztratit v Náchodské ulici v Praze 9 peněženku, mimo jiné i s platební kartou. Dosud neznámý muž peněženku našel a místo toho, aby ji odevzdal na policejní služebnu, ponechal si ji. Navíc z ní vytáhnul platební kartu a provedl s ní transakci. Tímto jednáním způsobil škodu dosahující částky dva tisíce korun,” sdělila policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Policisté šetřením zjistili, že „nálezce“ z místa s největší pravděpodobností odjel ve vozidle Renault Megan II Combi světlé barvy, na bočních dveřích měl černé gumové pásy a střešní nosiče. Dále policisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je vidět dosud neznámý podezřelý při výběru z bankomatu.

Celý případ policisté momentálně prověřují pro podezření z trestných činů neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a zatajení nálezu. Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Pokud muže na videu poznáváte nebo víte, kde by se mohl zdržovat, ozvěte se na linku 158. V souvislosti s tímto případem také policisté vyzývají, aby lidé v případě nálezu věcí různé hodnoty, ať už se jedná o peněženky, mobilní telefony či jiné předměty, vše odevzdali na nejbližší policejní služebnu.

X Zavřít