Zažijte atmosféru tradičních vánočních zvyků a koled v Národopisném muzeu!

14. prosince 2017 ∙ 00:49
Petra Domašínská
Návštěvníci si na akci mohou vyrobit vlastní ozdoby.
Návštěvníci si na akci mohou vyrobit vlastní ozdoby.Foto: Archiv

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 16. prosince 2017 od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend.

Návštěvníci se dozvědí, proč se zdobí vánoční stromeček a odkud pocházejí další zvyky typické pro vánoční čas. Rovněž si mohou vyzkoušet řadu zajímavých aktivit a naladit se tak na předvánoční atmosféru.

Za zvuku koled si zájemci mohou litím olova věštit budoucnost, vyrobit originální adventní kalendář nebo ozdoby, které si pověsí doma na vlastní stromek. Také budou mít možnost namíchat si voňavou purpuru dle vlastní receptury.

V rámci programu vystoupí i národopisný soubor Děcka ze Skoronic u Kyjova se svým vánočním divadelním představením.

Program

15:00 Vánoce ve starej skoronskej dědině
Divadelní představení v podání národopisného souboru Děcka ze Skoronic u Kyjova.

15:00 a 16:00 Komentovaná prohlídka výstavy Venkov
Nejen pro rodiče, jejichž ratolesti budou sledovat vánoční divadelní představení, bude připravena komentovaná prohlídka výstavy Venkov.

13:00—17:00 Tradiční vánoční zvyky a tvoření
Věštění budoucnosti litím olova, výroba vánočních ozdob a adventního kalendáře, příprava purpury dle vlastní receptury a vánoční kvíz pro zvídavé.

Akce se koná v sobotu 16. prosince 2017 od 13.00 do 17.00 hod. v Národopisném muzeu (Kinského zahrada 98, Praha 5). Vstupné je v ceně běžné vstupenky do muzea.

X Zavřít