Zemní plyn bude více zapáchat. Začíná plošná odorizace

ZajímavostiPražskýDEN.cz12. listopadu 20201 minuta čtení

Foto: Unsplash.com

V souvislosti se zahájením zimní topné sezóny proběhne na území Prahy i celé České republiky několikadenní odorizace zemního plynu. Začne v pondělí 16. listopadu dopoledne a potrvá do pátku 20. listopadu. Následně bude postupně odeznívat.

Distribuční společnosti během těchto dní nasytí dodávaný zemní plyn dvojnásobným množstvím látky s intenzivním charakteristickým zápachem (odorantem), což umožní snadnou identifikaci i zcela nepatrných a těžko postřehnutelných úniků plynu v rámci domovních a bytových rozvodů.

„Každý, kdo zjistí i nepatrný únik zemního plynu nebo na něj bude mít podezření, by měl tuto skutečnost neprodleně nahlásit nonstop pohotovostní službě na telefonním čísle 1239,“ uvádí v tiskové zprávě společnost Pražská plynárenská.

V případě zjištění úniku zemního plynu v objektu je nutné neprodleně zajistit větrání dotčených prostor, vyvarovat se použití otevřeného ohně, elektrických spotřebičů i rozsvěcování světel a vyčkat příjezdu pohotovostní služby.

Termín preventivní odorizace zemního plynu je sjednocen u všech distribučních společností v rámci celé České republiky.

Nepřehlédněte

Dávejte pozor, plyn bude cítit víc než obvykle. Co dělat, když vám uniká? • Společnost Pražská plynárenská Distribuce, a. s., provede v oblasti své územní působnosti, v souvislosti s ukončením zimní topné sezony, preventivní nárazovou odorizaci zemního plynu. Ta začne v pátek 11. května v dopoledních hodinách a potrvá do neděle 13. května a následně bude postupně odeznívat. Zemní plyn bude v těchto dnech nasycen dvojnásobným množstvím látky s intenzivním a charakteristickým zápachem (odorantem), což umožní snadnou identifikaci i zcela nepatrných, jinak těžko postřehnutelných, úniků zemního plynu, zejména pak v rámci domovních a bytových rozvodů. Každý, kdo zjistí i nepatrný únik zemního plynu nebo na něj bude mít podezření, by měl tuto skutečnost neprodleně nahlásit nonstop pohotovostní službě na telefonním čísle 1239. [related-post id="9783"] V případě zjištění úniku zemního plynu v objektu, je třeba neprodleně zajistit větrání předmětných prostor, vyvarovat se použití otevřeného ohně, elektrických spotřebičů, rozsvěcování světel a vyčkat příjezdu pohotovostní služby.

Zemní plyn bude zapáchat víc než obvykle. Startuje pravidelná odorizace • V souvislosti se zahájením zimní topné sezony proběhne v Praze preventivní nárazová odorizace zemního plynu. Začne v pondělí 18. listopadu v dopoledních hodinách a potrvá do pátku 22. listopadu. Následně bude postupně odeznívat. Termín odorizace je sjednocen u všech distribučních společností v rámci ČR.