Zóny placeného parkování v Praze jsou ode dneška opět v platnosti

11. května 2020 ∙ 05:09
Kristián Vích
Foto: PražskýDEN.cz

V hlavním městě je ode dneška znovu obnoven provoz zón placeného stání v plném rozsahu. Přestože Vláda ČR o tomto kroku rozhodla s účinností již od 28. dubna, vedení Prahy odsunulo termín až na dnešek.

„Zóny placeného stání zvýhodňují rezidenty v místě jejich trvalého pobytu, což je často jejich jediná a logická možnost, kde zaparkovat. Je na čase, aby se tento režim zase brzo vrátil do své podoby,“ uvedl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy a radní pro dopravu.

Zóny a placené parkování byly zrušeny na základě krizového opatření z 16. března jako jedno z opatření proti šíření epidemie nového typu koronaviru.

Technická správa komunikací je připravena zóny placeného stání opět spustit v 8:00 hod. ráno, a to jak pro systém automatizované elektronické kontroly formou monitorovacích aut, tak na spuštění všech parkovacích automatů a virtuálních parkovacích hodin pro nepředplatitele.

Od pondělí 4. května 2020 také fungují všechny výdejny parkovacích oprávnění ve všech městských částech v plném režim. Vedení města proto věří, že noví předplatitelé měli dostatečný čas pro vyřízení si parkovacích oprávnění

Stávajícím předplatitelům byla oprávnění o dobu přerušení provozu ZPS již automaticky prodloužena. Magistrát proto neočekává žádné zásadnější komplikace.

X Zavřít