Zpěvačka Csáková chce do politiky. Oznámila kandidaturu do Sněmovny

16. července 2021 ∙ 13:29
Kristián Vích
Foto: Pixabay

Politické uskupení Volný blok získalo na svou kandidátu do podzimních voleb zvučné jméno. O hlasy voličů v Jihomoravském kraji za něj bude usilovat zpěvačka Ilona Csáková. Informaci dnes přinesl server iDnes.cz a sama zpěvačka ji potvrdila na svém Facebooku.

Ilona Csáková (50) se v minulosti proslavila svým zpěvem, ale v poslední době je o ní slyšet hlavně v souvislosti s koronavirovou pandemií. Na sociálních sítích se vymezuje proti vládním opatřením a varuje před povinným očkováním. Několikrát také vystupovala na protivládních demonstracích.

„Vakcíny na současnou pandemii svět nespasí. Spoustě lidem už došlo, o co tady kráčí. Je to byznys století,“ burcovala před nedávnem na svém Facebooku interpretka hitů jako Tornero, Proč mě nikdo nemá rád nebo Když se červenám.

Již v loňském roce Csáková povinné očkování i testování odmítala. Mimo jiné také na sociální sítě napsala: „Nenechám si v rámci plošného testování šťourat v hlavě špejlí, protože ti, co to nařizují jedou podle scénáře B. Gatese a WHO a zadruhé do mě ani do mých dětí nebude nikdo rvát žádnou vakcínu, která je ba naopak kontraproduktivní. Vy, co máte otevřené oči, víte. Nesmíte se bát chránit své děti, své zdraví, vaše životy.“

Za tento příspěvek Csáková sklidila od fanoušků kladné reakce. Ozvali se ale i tací, kteří ji kritizovali.„Nemáte žádné lékařské vzdělání, takže si nechce tyhle dementní názory, které mohou lidi ohrozit i zabít, pro sebe a raději držte hubu a krok,“ napsal uživatel StupidAss SocialSite.

Volný blok je politická strana, kterou spoluzakládala v roce 2011 Jana Bobošíková. Letos do ní vstoupili poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko, kteří byli do Poslanecké sněmovny zvoleni v říjnu 2017 na kandidátce SPD. Strana se profiluje jako euroskeptická, varuje například před uprchlíky a odmítá přijetí eura v Česku.

X Zavřít