Do Prahy přijede Pink, hlásá stránka na Facebooku. Je to ale podvod na lidi

21. října 2018 ∙ 19:04
Tereza Běhalová
Obal v pořadí sedmého studiového alba zpěvačky Pink.
Obal v pořadí sedmého studiového alba zpěvačky Pink.Foto: Twitter.com

Na Facebooku se před pár dny objevila událost, podle níž má v Praze příští rok vystoupit populární americká zpěvačka Pink. Na jejím oficiálním webu ovšem žádná zmínka o údajném pražském koncertu není. Podle všeho se nejspíš jedná o podvod.

Pink má podle facebookové události PINK | Prague 2019 zazpívat v Praze v pátek 14. června 2019. Je sice pravda, že zpěvačka bude v té době objíždět evropská města v rámci svého světového turné Beautiful Trauma, avšak českou metropoli vynechá. Podle oficiálních webových stránek bude vystupovat 16. června v Amsterdamu a od dva dny později v Dublinu. V následujících týdnech se zastaví například v Londýně, v Paříži, v Berlíně, ve Vídni, ve Varšavě nebo v Mnichově.

Podvod na fanoušky

Událost na Facebooku uspořádala stránka Europe Top Events. Na jejím profilu chybí jakékoliv podrobnosti o společnosti, nenajdete tam například adresu sídla ani odkaz na webové stránky. Podobných událostí, jako fiktivní pražský koncert zpěvačky Pink, přitom zveřejňuje velké množství. Všechny zájemce o akce následně přesměruje na webovou stránku EatMyTickets.com. Ta funguje tak, že zájemce přesměruje na skutečné prodejce vstupenek a inkasuje od nich provize. Falešná událost na Facebooku tak zřejmě slouží jako návnada, aby si fanoušci poté, co na stránku přijdou a žádný pražský koncert nenajdou, koupili alespoň vstupenky do jiného města.

Na Facebooku ani není uvedeno, kde přesně by se měl pražský koncert uskutečnit. Zájem o akci přitom projevilo už 34 tisíc lidí a další 3 tisíce již potvrdily účast. Lidé, kteří podvod prokoukli, na zdi události ostatní fanoušky na skutečnost upozorňují. Fámu vyvrací i sdělení pořadatelské společnosti Live Nation, která prý pražský koncert Pink v dohledné době neorganizuje a neplánuje.

Kdo je Pink

Americká popová a R&B zpěvačka, textařka, producentka a herečka Pink patří mezi nejúspěšnější a nejuznávanější světové interprety. Úspěch zaznamenalo už její debutové album Can’t Take Me Home z roku 2000. Na svém kontě má celkem 7 studiových alb (nejnovější Beautiful Trauma vyšlo 13. října 2017) a tři ceny Grammy, včetně několika nominací.

X Zavřít