Ministr odvolal ředitelku Bulovky Vrbovskou kvůli pochybným finančním operacím

26. ledna 2018 ∙ 17:47
PražskýDEN.cz
Odvolaná ředitelka nemocnice Andrea Vrbovská.
Odvolaná ředitelka nemocnice Andrea Vrbovská.Foto: Nemocnice Na Bulovce

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (ANO) dnes odvolal ředitelku Nemocnice Na Bulovce Andreu Vrbovskou. Řízením nemocnice byl dočasně pověřen její statutární zástupce František Novák. V nejbližší době bude vyhlášeno řádné výběrové řízení na pozici nového ředitele.

Důvodem odvolání současné ředitelky byla závažná zjištění týkající se její osoby a řízení nemocnice. Tato zjištění vedla ke ztrátě důvěry ministra a budou v nejbližší době důsledně prošetřena.

S ohledem na povahu zjištěných skutečností nechce Ministerstvo zdravotnictví do doby ukončení šetření poskytovat žádné bližší informace. V tiskovém prohlášení pouze uvedlo, že v následujících týdnech zahájí veřejnosprávní kontrolu zaměřenou na finanční operace nemocnice.

[related-post id=“4841″]

Jedna z největších nemocnic v zemi

Nemocnice Na Bulovce je jedním z největších zdravotnických zařízení v Praze i celé republice. Známá je třeba zdejší úrazová chirurgie, ortopedická klinika, neurologie či oční oddělení. Výlučné postavení má infekční klinika, která je jako jediná u nás schopna zajistit péči v celém rozsahu spektra infekčních nemocí. Léčí například pacienty s virem HIV nebo parazitárními a tropickými chorobami.

X Zavřít