Návštěvníci Stromovky se mohou učit poznávat dřeviny

2. září 2020 ∙ 04:44
PražskýDEN.cz
Foto: Pixabay.com

Pražská Stromovka patří mezi druhově nejpestřejší parky v zemi. Nachází se zde celkem 203 druhů a kultivarů listnatých a 44 druhů a kultivarů jehličnatých dřevin. U mnoha stromů ve Stromovce se nyní objevily nové jmenovky v rámci projektu „Stromy, které chcete znát“.

V centrálních částech Královské obory bylo instalováno 134 jmenovek na 94 druzích a kultivarech dřevin . Návštěvníci se tak mohou seznámit například s celkem 18 druhy dubu. Jeden ze zde rostoucích dubů bílých je dokonce nejstarším stromem tohoto druhu v České republice.

„Stromovka je jedinečná zcela unikátní sbírkou dřevin, a to již od počátku 19. století. Nyní se návštěvníkům nabízí možnost se o stromech něco dozvědět. Na své si přijde i odborná veřejnost, protože řada stromů je vskutku velmi unikátních,“ prohlásil náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček, v jehož gesci je oblast životního prostředí.

Podrobné informace o jednotlivých významných stromech včetně popisu a fotografií charakteristických poznávacích znaků stromů mohou zájemci nalézt na také webových stránkách www.praha-priroda.cz.

X Zavřít