Nejnovější pražská slůňata už váží přes tunu. V březnu přijdou na svět další

22. ledna 2020 ∙ 15:34
PražskýDEN.cz
Během posledního vážení ve středu ráno dosáhl mladší Rudi přesně 1028 kilogramů.
Během posledního vážení ve středu ráno dosáhl mladší Rudi přesně 1028 kilogramů.Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Co do zvídavosti a veselého skotačení, Max a Rudi ze Zoo Praha v sobě slůňata ještě nezapřou, ale co do hmotnosti, i mladší Rudi již přesáhl tunu. Během posledního vážení ve středu ráno dosáhl přesně 1028 kg, o půl roku starší Max váží 1332 kg. V noci už obě mláďata spí odděleně od matek, které teď chovatelé připravují na – patrně březnové – porody.

„Přes den naše slůňata tráví čas se zbytkem stáda, ale na večer už je od matek oddělujeme, protože se dá očekávat, že i tentokrát Tamara s Janitou porodí v noci. Samozřejmě chceme, aby měly na porod absolutní klid,“ vysvětlil vrchní chovatel slonů v pražské zoo Martin Kristen.

Max, první slůně počaté i narozené v Praze, už váží 1332 kilogramů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Podle dosavadních ultrazvukových vyšetření Tamary i Janity jsou mláďata živá a bez abnormalit, stejně tak slonice jsou v pořádku a vše má standardní průběh.

[related-post id=“20186″]

Noví parťáci by tak k Maxovi a Rudimu – prvním slůňatům počatým i narozeným v Praze – mohli přibýt nejspíše v březnu. Otcem očekávaných mláďat je Ankhor, původem z Barmy. I ten ve středu absolvoval pravidelné vážení. Jeho hmotnost činí 4 398 kg.

Otcem očekávaných slůňat je Ankhor, původem z Barmy. Ten momentálně váží 4 398 kg. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

X Zavřít