Novoroční ohňostroj ani videomapping nebude. Praha chce šetřit

25. srpna 2020 ∙ 09:40
Kristián Vích
Foto: Archiv

Hlavní město nebude organizovat novoroční videomapping ani ohňostroj. Magistrát chce v souvislosti s pandemií koronaviru šetřit. Dalším důvodem je též nejistota v možných hygienických opatřeních při pořádání hromadných akcí.

Oficiální pražský novoroční ohňostroj byl letos na Nový rok poprvé v historii nahrazen videomappingem na budovu Národního muzea. Praha za něj zaplatila téměř dva miliony korun. Pro oslavu roku 2021 ale hlavní město nepočítá ani s touto světelnou show.

„Od pořádání ohňostrojů a pyrotechniky obecně ustupuje mnoho západoevropských metropolí. Příchod nového roku lze oslavit i jinými, sofistikovanějšími způsoby, které nebudou mít negativní vliv ani na životní prostředí, ani na zvířata v Praze, pro které je tento den často velmi stresující,“ vysvětlil primátor Prahy Zdeněk Hřib.

Šetření kvůli koronakrizi

Pandemie koronaviru a s ní spojený propad městských příjmů si podle vedení Prahy žádají hledání finančních úspor a účelné využívaní dostupných finančních zdrojů.

Na základě červencového usnesení Rady hl. m. Prahy již hlavní město ze svého rozpočtu vyčlenilo více jak 613 milionů korun z běžných výdajů k podpoře seniorů, podnikatelů, sociálně slabých a dalších skupin obyvatel.

X Zavřít