Parkovací zóny v Praze se obnoví později než ve zbytku republiky

28. dubna 2020 ∙ 07:58
PražskýDEN.cz
Foto: PražskýDEN.cz

Přestože Vláda ČR v pondělí rozhodla, že by od úterý 28. dubna měly opět platit zóny placeného stání, v Praze se tak stane až o dva týdny později.

„Vláda v tom zas dělá jen chaos. Oznámit nám obnovení modrých zón tři hodiny před jejich znovuobnovením nedává smysl,“ okomentoval situaci na Twitteru primátor Zdeněk Hřib.

„Dohodl jsem s primátorem, že v Praze začnou zóny fungovat až od pondělí 11. května. Minulý týden jsem obeslal všechny městské části, kde jsou zóny, a toto datum přišlo většině nejvíce přijatelné,“ sdělil náměstek pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Některé městské části mají již nyní otevřené výdejny pro nová parkovací oprávnění, ale některé je otevřou až v pondělí 4. května.

„Musíme dát Pražanům čas vrátit své fungování po městě do normálu. Nikdo nemusí teď rychle v noci přeparkovat auto,“ dodal Scheniherr s tím, že město prodlouží lidem parkovací kartu o dobu, kdy budou zóny zrušeny.

Zóny a placené parkování byly zrušeny na základě krizového opatření z 16. března jako jedno z opatření proti šíření epidemie koronaviru.

X Zavřít