Petřínská věž přejde pod správu Prague City Tourism

ZprávyPražskýDEN.cz10. ledna 20212 minuty čtení

Foto: Unsplash

Městská společnost Prague City Tourism získá na základě pachtovní smlouvy do správy sedm známých pražských památek, které budou současně vyňaty z hospodaření Muzea hlavního města Prahy. Město si od tohoto kroku slibuje zatraktivnění turistické nabídky v hlavním městě.

Nově bude městská společnost  Prague City Tourism spravovat Petřínskou rozhlednu, Bludiště, Staroměstskou mosteckou věž, Prašnou bránu, Malostranskou mosteckou věž, Svatomikulášskou městskou zvonici a Novomlýnskou vodárenskou věž.

Předání do pachtu společnosti Prague City Tourism podle zástupců vedení města zajistí zatraktivnění turistické nabídky v Praze s cílem nastartování příjezdového turismu do Prahy, který byl těžce postižen mimořádnými opatřeními v souvislosti s šířením onemocnění covid-19.

„Jedná se o dlouhodobý princip a přístup k využití majetku, který má turistický potenciál. Byť je nyní nešťastná doba, tak město založilo již před nástupem koronakrize městskou společnost Prague City Tourism, což je společnost zabývající se usměrňováním turismu v Praze a hlavně využitím potenciálu z turismu k rozvoji městských památek. To je právě i tento příklad, kdy dáváme do pachtu právě Prague City Tourism jedny z nejkrásnějších a zároveň nejnavštěvovanějších městských památek. Cílem tohoto projektu je vracet výnosy z turismu do efektivnější správy těchto nemovitostí a kultivovanější formy turismu,“ uvedl radní pro oblast majetku Jan Chabr.

„Bludiště, Petřínskou rozhlednu a další pražské věže chceme více otevřít veřejnosti. Nově budou tyto památky součástí různých programů a vycházkových okruhů pod Prague City Tourism a současně tak zjednodušíme jejich návštěvu Pražanům i turistům,“ připojila radní pro oblast kultury a cestovního ruchu Hana Třeštíková.

Nepřehlédněte

Obnova Průmyslového paláce začne do konce roku. Praha vybrala stavitele • Pražští radní dnes schválili výběr firmy, která dostane zakázku na dostavbu a rekonstrukci Průmyslového paláce. Stavební práce v objemu 2,6 miliardy korun provede konsorcium Metrostav DIZ, Avers a Syner.

Věžní hodiny na pražských památkách projdou rekonstrukcí • V letošním roce projdou generální opravou věžní hodiny sedmnácti pražských památek. Zajistí ji městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP), která se o více než 500 věžních a veřejných hodin v hlavním městě stará.

Praha koupí odsvěcený kostel sv. Šimona a Judy. Sloužit bude kultuře • Pražští radní akceptovali nabídku Českomoravské provincie Hospitálského řádu sv. Jana z Boha – Milosrdných bratří na odkup odsvěceného kostela sv. Šimona a Judy, a to včetně pozemku a mobiliáře. Koupi nemovitosti za 99 999 000 korun musí ale ještě posvětit zastupitelstvo.

Praha už nechce alkoturisty. Spouští novou kampaň za desítky miliónů • Pozvednout status Prahy jako města, kde i náročnější klientela nalezne to, co hledá. S tímto cílem odstartuje ve středu digitální reklamní kampaň městské organizace Prague City Tourism (PCT) a dalších partnerů. Vyjde na 40 miliónů korun.

Karlův most už opět svítí naplno. Část světel procházela opravou • Karůl most a jeho bezprostřední okolí opět osvětluje všech dvě stě třicet svítidel. Část z nich musela být v říjnu minulého roku dočasně vyřazena z provozu, probíhala totiž jejich plánovaná oprava. Světla na ledolamech navíc oslňovala lodě proplouvající pod mostními oblouky, městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) proto nechala navrhnout speciální clony pro eliminaci oslnění.

Vinohradská vodárna sloužila svému účelu jen do 60. let minulého století • Seznamte se s jednou z nejkrásnějších staveb ve městě! Vinohradská vodárenská věž byla postavena v roce 1882 v novorenesančním slohu podle projektu architekta Antonína Turka.

Vinohradská vodárna sloužila svému účelu přesně 80 let.