Pokus o znásilnění v metru. Policie hledá mladého útočníka, zachránkyni i svědky

14. září 2021 ∙ 12:44
Kristián Vích
Foto: Policie ČR

Pražští kriminalisté pátrají po mladém muži, který se pokusil znásilnit ženu v pražském metru. Ze sevření útočníka ji vysvobodila náhodná spolucestující. I tu ale policisté hledají, aby pomohla objasnit celý incident.

„Neznámý útočník dne 6. září 2021, krátce před druhou hodinou odpolední, sexuálně napadl jednu z cestujících přímo ve vagonu metra na lince B,“ sdělil policejní mluvčí Richard Hrdina.

Útočník k ženě přistoupil v průběhu jízdy mezi stanicemi Národní třída – Můstek a požádal ji, zda by jí mohl sáhnout na hýždě. Vysvětlil to tak, že jde pouze o sázku s kamarády. Když žena striktně omítla, naléhal dál a poté se na ni přitiskl celým tělem, vyhrnul jí šaty a třel se o ni svým rozkrokem, přičemž simuloval kopulační pohyby.

Pomohla druhá žena

„Napadená se intenzivně bránila, avšak sevření útočníka bylo velmi silné. Na pomoc jí přispěchala náhodná spolucestující, které se podařilo útočníka odtrhnout, a v další stanici ho vystrčila ze soupravy ven,“ popisuje mluvčí Hrdina.

Podezřelého natočil kamerový systém. Jedná se o mladého muže hubené postavy, který měl tmavé vlasy střižené nad obočí a na očích měl nasazené dioptrické brýle s černými obroučkami. V době útoku byl oblečen do žluté mikiny, modrých kalhot a na zádech měl černý batoh.

Policisté žádají každého, kdo muže pozná, aby se obrátil na linku 158 nebo na kteroukoliv služebnu Policie ČR. Přihlásit se mají i svědci události včetně ženy, která napadené s útočníkem pomohla.

Muži hrozí v případě dopadení a odsouzení až pětiletý pobyt za mřížemi.

Zdroj: Tisková zpráva Policie ČR

X Zavřít