Praha 8 pokračuje v úpravách veřejného prostoru, letos přijde na řadu Pivovarnická ulice

30. ledna 2018 ∙ 14:11
PražskýDEN.cz
Foto: MČ Praha 8

I letos osmá městská část pokračuje v rekultivaci veřejného prostoru. Pro první polovinu roku si připravila několik projektů, také díky podnětům občanů.

Jedním z projektů je revitalizace prostranství v libeňské ulici Pivovarnická. „Špatný stav ulice jsem zaregistroval i díky podnětům občanů, kteří si stěžovali na často zatopenou vozovku a vyšlapaný trávník. Proto již v první polovině roku 2018 zahájíme úpravy, jejichž součástí bude vybudování spojovacího chodníku mezi ulicí Pivovarnická a cyklostezkou A26, a rekonstrukce problémové části vozovky,“ říká k rekonstrukci místostarosta Prahy 8 Matěj Fichtner. Součástí rekonstrukce bude také vybudování dvou nových parkovacích míst a odpočinkové zóny. „Směrem k Rokytce zřídíme trojici laviček, počítáme také s ochranným zábradlím z důvodu bezpečnosti. Samozřejmostí jsou sadové úpravy,“ dodává Fichtner.

Další úpravou je rekonstrukce schodiště, přilehlých cest a terénní úpravy v blízkosti SVJ Bedřichovská v Ďáblicích. „V tomto případě jde především o bezpečnost. Stávající chodníky i schodiště jsou v havarijním stavu. Rekonstrukci ale využijeme také k rozšíření a vybudování rampy nejen pro maminky s kočárky,“ informuje Fichtner.

[related-post id=“5087″]

Obyvatelé ulice Svídnická se mohou těšit na zkulturnění veřejného prostředí. Stavební úpravy započnou v polovině roku 2018. „Plánujeme vybudovat čtrnáct parkovacích stání, které nebudou součástí zón placeného stání, a zajistit tak lepší parkování pro obyvatele přilehlých domů. Dále dojde k revitalizaci zeleně, především ošetření stávajících stromů a keřů a rekultivaci trávníku. Prostor pro kontejnery bude kvůli komfortu nově zastřešen, stání bude nově napojeno na vozovku i na chodník pro pěší,“ vyjmenovává místostarosta Fichtner.

Návrhy revitalizace

X Zavřít