Praha odstraní reklamní lavičky z počátku století

3. srpna 2021 ∙ 17:14
Kristián Vích
Reklamní lavičky mizí z Prahy
Foto: Magistrát hl. m. Prahy

Z pražských ulic postupně zmizí reklamní lavičky, kterých je celkem asi 1 400. Magistrát v tiskové zprávě uvedl, že se tak stane na náklady bývalého nájemce, společnosti AD-Net, která je i přes platnou výpověď a rozhodnutí soudů dosud neodklidila.

„Praha dnes odveze z různých míst po celé Praze až 50 reklamních laviček. Mezi prvními už zmizely ty na Budějovické v ulici Olbrachtova v Praze 4. Postupné odstraňování zhruba 1 400 kusů tohoto mobiliáře se uskuteční po vleklém sporu s bývalým nájemcem řady městských pozemků,“ sdělil v úterý radní pro oblast správy majetku Jan Chabr.

Původní nájemní smlouvu na reklamní lavičky podepsala Praha už v roce 1998. Za užívání pozemků měl nájemce hradit městu nájemné ve výši 1 Kč za 1 m² ročně. Práva a povinnosti z nájemní smlouvy následně v roce 2001 převzala společnost AD-Net.

Praha doručila nájemci výpověď nájemní smlouvy v roce 2014 a po vypracování podrobné právní analýzy ještě znovu o pět let později. Společnost ale vyjádřila nesouhlas s ukončením nájemního vztahu. Lavičky tak i přes opakovaná rozhodnutí soudů zůstaly na městských pozemcích až do současnosti.

V první fázi zmizí reklamní lavičky, u nichž rozhodly o odstranění silniční úřady městských částí. Zbývající lavičky nechá Praha odstranit na základě exekučních příkazů.

Zdroj: Tisková zpráva Magistrátu hl. m. Prahy

X Zavřít