PŘEHLED: Kam v Praze o víkendu? Národní galerie otevírá zdarma. Vidět můžete i unikátní mercedesy

2. února 2018 ∙ 10:31
Petra Domašínská
Tipy na víkendové akce v Praze.
Tipy na víkendové akce v Praze.Foto: Archiv

Premýšlíte, jak strávit nadcházející víkend? Přinášíme vám přehled toho nejlepšího, co v Praze v sobotu a neděli můžete zažít.

Národní galerie oslavuje výročí vstupem zdarma

O víkendu 3. a 4. února se všech šest budov Národní galerie v Praze otevře veřejnosti zdarma. Galerie volným vstupem a bohatým doprovodným programem slaví 222 let od svého založení.

[related-post id=“5211″]

Masopustní rej na Letné

V sobotu 3. února od 13 do 17 hodin probíhá v Národním zemědělském muzeu v Praze masopustní program, který je součástí akce Letenský masopust. Kromě reje masek a výstav o jejich historii návštěvníky čekají také divadla, ukázky folklórních tanců a gastronomické speciality „tetiček z Kobylí“.

[related-post id=“5140″]

Vzpomínka na Nagano 1998

U příležitosti 20. výročí zimních olympijských her v Naganu, které byly pro české sportovce velmi úspěšné, připravilo Národní muzeum speciální výstavu v Národním památníku na Vítkově.

[related-post id=“5291″]

Pololetní prázdniny v zoo

Na nadcházející víkend si Zoo Praha připravila zajímavý program pro návštěvníky všech věkových kategorií. V pátek, kdy mají školáci pololetní prázdniny, proběhnou mimořádná komentovaná krmení a setkání u mnoha druhů zvířat. V sobotu lachtan Meloun zahájí olympiádu speciálním vystoupením a slavit se budou 5. narozeniny orangutaní slečny Diri. Na neděli se pak mohou těšit všichni milovníci želv.

[related-post id=“5222″]

David Gaberle: Na Prahu!

V pražském Centru architektury a městského plánování (CAMP) je k vidění výstava mladého fotografa Davida Gaberleho. Návštěvníci budou svědky jeho vnímání světla, Prahy a lidí v ní.

[related-post id=“5216″]

Expozice mercedesů

Před dvacet automobilů legendární německé značky Mercedes-Benz je vystaveno v obchodním centru Arkády Pankrác. Zhlédnout můžete nejen celou řadu letitých veteránů, ale i mnoho novějších modelů.

[related-post id=“5178″]

100 let českého školství

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského připomíná 100. výročí vzniku Československa výstavami „Nová škola v nové republice“ a „Tady nová republika“.

[related-post id=“5127″]

X Zavřít