Příběh jako z románu. Znali se pár minut a už pospíchali k oltáři

14. července 2021 ∙ 20:50
Kristián Vích
Ilustrační fotoFoto: Picryl, volné dílo

Říká se, že láska je mocná čarodějka. Někdo na tu svou osudovou musí čekat spoustu let, jiným doslova spadne do klína. Přečtěte si příběh z roku 1891, který se odehrál ve Spojených státech. Text otiskly v Praze vydávané Národní listy.

Manželství rychlíkem

Jeden z nejpodivnějších sňatků uzavřen byl těchto dnů v Dentonu v Texasu. Novomanželé jsou mr. Lee Anderson z Newyorku a miss Sudic Mitchellova ze St. Louis, Missouri, kteří se několik hodin před tím nikdy nebyli viděli a o sobě ani nevěděli. Setkali se náhodou v železničním kupé nedaleko Muskogee, Indien Territory, a počali spolu hovořit.

Dáma chtěla vystoupit v Muskogee, mladík cestoval do Harworthu. Již po několika minutách byl mr. Lee až po uši zamilován a prosil svoji společnici, aby mu podala svoji ruku »pro celý život«. Vlak blížil se k nádraží v Muskogee a Lee použil několika těch minut, jež ještě zbývaly, aby miss Sudic přesvědčil o upřímnosti své lásky.

Přiměl ji, aby v Maskogee nevystupovala a když vlak k večeru přibyl do Dentonu, prvního to města, v němž milenci mohli dosáhnout povolení ku sňatku a nalézt duchovního, jenž by svatební obřad vykonal, byla již ruka v rukávě.

Vstoupili do drožky a jeli k soudní budově, kde je ctihodný soudce oddal. Po skončeném církevním obřadu uspořádali si šťastní manželé svatební hostinu ve dvou a umínili si, strávit libánky v Dentonu, opodál veškeré kultury.

– Národní listy, 23. 7. 1891. Autor neuveden.

X Zavřít