Oprava Libeňského mostu začne až v roce 2023, řekl primátor Hřib

24. ledna 2019 ∙ 04:30
Tereza Běhalová
Zdeněk Hřib.
Zdeněk Hřib.Foto: Česká pirátská strana

Oprava Libeňského mostu nezačne dříve než v roce 2023. Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) to řekl v rozhovoru pro server Novinky.cz. Důvodem je podle něj časová náročnost přípravy nové projektové dokumentace.

Jedním z hlavních témat loňské pražské předvolební kampaně byl Libeňský most a jeho léta neřešený havarijní stav. Bývalé vedení města za to ze všech stran schytávalo ostrou kritiku.

Nové pražské koalici vadí připravená projektová dokumentace k opravě mostu, kterou nechal vypracovat někdejší náměstek pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). Nechá proto vytvořit zcela novou.

„To, na co je momentálně připravená dokumentace, není ta citlivá rekonstrukce, kterou jsme prosazovali,“ uvedl Hřib pro Novinky.cz s tím, že již vypracovaná dokumentace počítala s částečnou demolicí a vybudováním nového mostu na stávajících pilířích.

[related-post id=“14639″]

Mezitím bude Praha investovat do opravy jiných mostů. „Například se začne stavět Trojská lávka. Dostaví se příští rok. V roce 2021 se začne opravovat Hlávkův most, který je ve špatném stavu. Takže rozhodně to není tak, že by se čekalo a koukalo, dokud nebude rok 2023. Ten rozpočet města prostě není nafukovací a je třeba prioritizovat opravy,“ dodal k otázce pražských mostů primátor.

V extrémním případě by se mohlo stát, že po komunálních volbách v roce 2022 usednou do vedení magistrátu jiní zástupci s jiným názorem a problém Libeňského mostu zůstane i nadále nevyřešen.

X Zavřít