TOP 09 chce hlavu primátorky Krnáčové za pád lávky v Troji

14. prosince 2017 ∙ 15:24
PražskýDEN.cz
Foto: Archiv

Město jako správce majetku v případě lávky v Troji vážně selhalo v otázce bezpečnosti, tvrdí pražští zastupitelé za TOP 09. Na dnešním jednání zastupitelstva navrhli, aby primátorka Adriana Krnáčová (ANO) odvolala gesčně zodpovědného náměstka Petra Dolínka (ČSSD) nebo sama rezignovala.

„Všichni radní už od poloviny loňského roku věděli, v jak špatném stavu je lávka v Troji. I když mohli předejít zranění svých občanů, nic neudělali. To je nepřijatelné,“ řekl předseda klubu zastupitelů za TOP 09 Václav Novotný a dodal: „Primátorka krátce po této nešťastné události uvedla, že v západních zemích je zcela standartní, aby zodpovědný politik vyvodil po takové události odpovědnost. Nepřímo tak ukázala na svého náměstka Dolínka. Měla by svá slova potvrdit, nebo odpovědnost vyvodit sama.“

Podle zastupitelů TOP 09 je za zřícení lávky v Praze-Troji, kterou využívaly tisíce lidí, zodpovědný nejen ten, kdo měl její technický stav na starosti, ale také ten, kdo nese za tuto správu města politickou odpovědnost.

„Vinu můžeme hledat u ředitele Technické správy komunikací, která má údržbu pražských mostů na starosti. Předpokládáme, že o jeho dalším osudu rozhodne detailní prošetření celé této nešťastné události. Ale v takto závažném případě je důležitá rovněž odpovědnost politická. A ta ukazuje na radní. Ti o problému věděli a nezabránili zřícení s tragickými následky pro občany,“ uvedl Václav Novotný (TOP 09).

X Zavřít