Očkování bez registrace nově i v Kongresovém centru na Vyšehradě

3. srpna 2021 ∙ 14:59
Kristián Vích
Foto: Unsplash

Metropolitní očkovací centrum v pražském Kongresovém centru od úterý umožňuje zájemcům nechat se naočkovat vakcínou proti covid-19 i bez nutnosti předchozí registrace. Otevírací doba je od 10 do 19 hodin. Na místě se očkuje vakcínou Comirnaty (BionTech/Pfizer).

„Chceme maximálně vyjít vstříc všem, kdo se ještě nerozhodli nebo neměli možnost se na očkování dostavit, abychom zvýšili proočkovanost v hlavním městě a pomohli tak chránit zdraví Pražanů i návštěvníků hlavního města,“ říká radní pro oblast zdravotnictví Milena Johnová.

Pracovníci očkovacího centra budou přicházející zájemce řadit na registrované a neregistrované, pro které bude vyčleněna jedna až dvě přepážky a budou následně očkováni podle aktuálně volné kapacity.

V pilotním režimu se počítá s očkováním zhruba stovky neregistrovaných denně. Služba v současné době není určena pro samoplátce, neboť Ministerstvo zdravotnictví zatím Praze k tomu neudělilo souhlas.

Vedení města se snaží zvýšit prokočkovanost populace různými způsoby. Minulý týden představila speciální očkovací autobus, kde je rovněž možné absolvovat vakcinaci bez registrace.

Ke včerejšímu dni bylo v Česku necelých 4,9 milionu lidí s ukončeným očkováním. Celkový počet vykázaných očkování byl 10 417 451. V Praze je zatím naočkováno přes 80 % osob starších 60 let, které nemoc covid-19 ohrožuje nejvíc.

Zdroj: Tisková zpráva Magistrátu hl. m. Prahy, Ministerstvo zdravotnictví

X Zavřít